ДП "Антонов" на Фарнборо-2016: укладено угоди щодо співробітництва зі світовими лідерами авіаіндустрії
В період з 11 по 17 липня 2016 року ДП "Антонов" узяв участь у міжнародному аерокосмічному салоні Фарнборо-2016, що проходив в передмісті Лондона, Великобританія. Традиційно "Антонов" представив свої сучасні програми в трьох сегментах: транспортні літаки, регіональні пасажирські та літаки спеціального призначення. На стенді підприємства були представлені моделі реактивного пасажирського Ан-158, морського патрульного Ан-148-300МП, медико-евакуаційного Ан-148-100ЕМ, перспективного легкого транспортного Ан-132 та багатоцільового транспортного Ан-178. Ан-178 було також представлено на статичній стоянці та в програмі демонстраційних польотів.
Із першого ж дня виставки фахівці "Антонова" розпочали активний переговорний процес. Основна його мета – закріплення існуючих домовленостей та пошук нових партнерів у рамках реалізації програми імпортозаміщення. Проводились зустрічі з потенційними замовниками літаків "Антонова".
Зокрема, відбулася робоча зустріч з делегацією британської компанії "Dowty Propellers" на чолі з президентом компанії Олівером Тауерсом. Обговорювалися питання взаємодії за контрактом із постачання гвинтів для літака-демонстратора Ан-132D. Використання цих агрегатів забезпечить покращені характеристики швидкопідйомності та крейсерського польоту та водночас – зниження рівня шуму. "Ми налагодили чудові ділові стосунки з "Антоновим", підписавши в січні контракт на постачання гвинтів R408. Наша компанія робить все можливе для забезпечення успіху програми Ан-132D", – зазначив пан Тауерс.
Експозицію "Антонова" відвідала пані Посол Украіни у Великій Британії Наталя Галібаренко. Під час переговорів із членами української делегації вона висловила готовність сприяти поширенню співробітництва з компаніями Великобританії.
"Антонов" і Pratt&Whitney Canada підписали Меморандум про поширення співпраці по встановленню турбогвинтових двигунів PW-150 на серійні літаки Ан-132 "Ми плануємо продовжити працювати з "Антоновим" за програмою серійного виробництва Ан-132 після остаточного виконання зобов'язань зі встановлення та обслуговування двигунів PW150A на літак-демонстратор Ан-132D", – каже президент P&WC Джон Саабас. "Двигуни PW150 забезпечують значні переваги такому літакові, як багатофункціональний Ан-132, в тому числі збільшення корисного навантаження, підвищену паливну ефективність, високі екологічні характеристики, низьку вартість обслуговування. Ми розвиваємо чудові виробничі стосунки, долучаючись до перспективного проекту "Антонова".
Під час Фарнборо-2016 відбулися зустрічі із ключовими партнерами "Антонова" за програмою Ан-132 – керівниками Науково-технічного центру короля Абдулазіза (KACST) і "Такнія Аеронаутікс Ко.", Королівство Саудівська Аравія. Аналізуючи хід програми Ан-132, доктор Халєд Абдулла Альхусейн, директор KACST, зазначив: "До сьогодні практично повністю завершено побудову планера літака-демонстратора Ан-132D. Сьогодні на нього встановлюють двигуни та монтують бортові системи. Робота з виробництва літака відбувається у тісній співпраці між Науково-технічним центром короля Абдулазіза та "Антоновим". Це буде сучасний конкурентоспроможний літак, який зможе зайняти своє місце на світовому ринку. Ми плануємо розпочати випробування Ан-132 до кінця поточного року та сподіваємося знайти потенційних замовників цього літака. Наразі ми зосереджені на побудові Ан-132, аби представити його на ринку, але в той же час ми розробляємо та готуємо необхідну для нього інфраструктуру, в тому числі композитні матеріали. Адже в цьому новому літакові втілені високі технології".
13 липня президент "Антонова" Олександр Коцюба та президент Esterline CMC Electronics Майкл Потвін підписали контракти з постачання систем та обладнання для літаків сімейства Ан-148, Ан-158, Ан-178 та важких транспортних Ан-124-100 "Руслан". Урочиста церемонія підписання відбулася за присутності міністерки міжнародної торгівлі Канади Христі Фріланд, президента Ассоціації підприємств аерокосмічної галузі Канади Джима Квіка та Генерального директора ДК "Укроборонпром" Романа Романова. У своєму виступі пані Фріланд зазначила: "Звертаючись до української сторони на сьогоднішній події, хочу сказати, що ви маєте велику підтримку від уряду Канади, як і ваші партнери. Підписання цих контрактів – гарна нагода поєднати канадські технології з прекрасними літаками "Антонова". Ми готові сприяти вирішенню всіх питань для забезпечення розвитку плідного співробітництва".
Відповідно до одного з укладених контрактів, Esterline CMC Electronics поставить дубльовані обчислювальні керівні системи CMA-9000 та багатофункціональні дисплеї для встановлення на 60 серійних літаках різного призначення сімейства Ан-148, Ан-158 та Ан-178.
За іншою угодою такі самі системи, дисплеї та GPS-датчики будуть встановлені і на семи літаках типу Ан-124-100 "Руслан" авіакомпанії "Авіалінії Антонова".
За словами Президента "Esterline Avionics Systems" Майкла Потвіна, "ми дуже пишаємося тим, що "Антонов" для сімейства своїх літаків обрав обладнання виробництва нашої компанії. Це є найкращим підтвердженням високої якості наших сучасних навігаційних систем".
Оцінюючи роботу "Антонова" на виставці Фарнборо-2016, керівник підприємства Олександр Коцюба зазначив: "Ми виконали завдання, яке поставили перед собою. Проведено важливі переговори, зустрічі, укладено визначні домовленості щодо співробітництва зі світовими лідерами авіаіндустрії. Ця взаємодія забезпечить новим літакам "Антонова" додаткові конкурентні переваги. Вперше у Великобританії ми представили Ан-178, який викликав значний інтерес. При цьому, хочу висловити слова вдячності Його Королівській Високості Принцеві Майклові Кетському за відвідання літака, його увагу до програм "Антонова" та теплі слова на згадку про візит до України, зокрема, на наше підприємство".
Сьогодні, 18 липня, президент "Антонова" Олександр Коцюба розповів про участь підприємства у виставці Фарнборо-2016 та про інші сучасні програми "АН".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки