Кібератака на електронні поштові скриньки демократів – скандальний витік інформації у США
Поки в Україні йде війна, хресна хода і розслідування вбивства Павла Шеремета – в США набирає обертів скандал, пов'язаний із витоком інформації, організованим, імовірно, російськими спецслужбами. В мережі з'явився архів електронних листів що належать посадовим особам політради Демократичної партії США.
У цих листах посадовці обговорюють низку речей які не здивували б українського виборця. Яких донорів партії призначати в які комітети після перемоги на виборах – десь так само в Україні купують депутатські мандати. Як підіграти фавориту політради партії під час праймеріз – хоч в Україні праймеріз то така розкіш, яка політичним партіям поки не доступна, але боротьба політради з бунтівними однопартійцями має досить подібний вигляд.
На фоні простого і прямого, "свого" Трампа демократи, в очах американського плебсу, повинні бути схожими на зграйку лицемірів. Принаймні таким був задум тих, хто організував кібератаку на поштові скриньки Демократичної партії. Якщо останніми тижнями опитування давали рівні шанси Трампові й Клінтон, то тепер найсвіжіші дають 3% переваги одіозному лідерові республіканців.
Важливість цьогорічних виборів президента США важко переоцінити. Вперше з часів доби СРСР у президенти балотується... антиамериканський кандидат, із точки зору політики США останніх десятиліть. Який водночас є найбільш американським, якщо оцінювати його мірилом поп-культури. Цей кандидат має у своєму розпорядженні одну з найкращих кіберармій світу. І дивіденди від такої співпраці ми бачимо в режимі онлайн.
Росія систематично намагається довести тезу, про те що США із позицій цінностей нічим не кращі за саму Росію, й остання кібероперація – це ще одна перемога Росії над США в інформаційній війні, де Україна є лише однією, окремою битвою. Втім, те що зараз відбувається в США повинно стати предметом уважного вивчення з боку українців – ці самі технології Кремль застосовуватиме в Україні на найближчих виборах. І можливостей захиститись від них у нас на кілька порядків менше ніж у США. Тож слідкуймо уважно і будьмо готові. Як казав Сунь-Цзи – наша непереможність залежить тільки від нас.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки