MENU

Експерт: Законослухняні українські інвестори можуть розраховувати лише на "вічно недооцінений" український ринок акцій

2891 0

Поки все ділове життя в Україні завмерло, чи то від спеки, чи то від традиційних літніх лінощів, а народ відпочиває, надихається хресними ходами, готує харчі на зиму і з побоюванням чекає опалювального сезону, світові фінансові ринки продовжують активне життя, пише в своєму блозі на "Новому часі" викладач курсу "Фінанси" Единбурзької бізнес-школи у Східній Європі Іван Компан. Однією з головних тем минулого тижня стали квартальні результати публічних компаній і, відповідно, роздуми про те, скільки ще триватиме зростання ринку, що почався в далекому 2009, після кризи.

Доступний лише обраним українцям американський фондовий ринок гідно винагородив їх за всі ті зусилля, яких було докладено для відбілювання капіталу і виведення його за кордон. З початку 2009 року індекс S&P 500 зростав у середньому на 18% на рік у справжнісіньких американських доларах. Ось це показник, ось це прибутковість. Навіть у ліквідованих українських банках такого ніколи не обіцяли.

На жаль, нас, звичайних громадян, НБУ зробив чужими на цьому святі життя, зберігаючи правило про ліцензування індивідуальних інвестицій за кордон, а, якщо простіше, – заборону громадянам інвестувати в іноземні активи, прийняту 1993 року. Хоча не варто звинувачувати НБУ. Дії регулятора – лише результат провальної економічної політики п'яти президентів, 19 прем'єрів, сотень міністрів, тисяч народних депутатів і мільйонів звичайних людей, які обирали їх усі ці роки незалежності.

Все, на що можуть сьогодні розраховувати законослухняні українські інвестори, – це "вічно недооцінений" український ринок акцій, який втрачає після кризи 2008-го року в середньому по 2.8% на рік у гривні. Втрати в доларах розраховувати просто страшно.

Одним із сюрпризів минулого кварталу стали досягнення Apple. На тлі песимістичних міркувань про те, що зірка найдорожчої компанії в світі починає згасати, її чистий прибуток за квартал склав $1.42 за акцію при виручці в $42.4 мільярда. Це вище за очікувані аналітиками $1.38 за акцію і виручку в $42.09 мільярда, хоча і гірше торішніх результатів за той самий період, відповідно, $1.85 на акцію і виручки в $49.61 мільярдів.

Продаж iPhone, а вони становлять дві третини всієї виручки компанії, за квартал склали $40.4 мільярда. З початку виробництва смартфонів, дев'ять років тому, і до кінця попереднього кварталу було продано всього 987 мільйонів пристроїв. З урахуванням того, що в місяць продається близько 13 мільйонів апаратів, цілком можливо, що на момент прочитання цих рядків, на світ з'явився мільярдний iPhone.

Звичайно ж, квартальні результати, вищі за очікувані, швидко позначитилися на ціні акцій. Протягом торговельної сесії, після оголошення результатів, ціна за акцію зросла на $6.28 (6.5%), другий найбільший денний стрибок за всю історію торгів акціями Apple. Якщо Ворен Бафетт ще не ліквідував свою позицію 9.8 мільйонів акцій Apple, про існування якої він оголосив в травні цього року, то за один день його заробіток склав $61.6 мільйона.

Слухайте, а може нам Бафета запросити до уряду, нехай відповідає за інвестиції? Хоча, ні, швидше за все, не піде. Адже йому доведеться стати українцем, за паспортом, а, отже, просити в НБУ дозволу на інвестиції. А раптом регулятор відмовить, що тоді Доведеться створювати традиційний український інвестиційний портфель: матрац, фонд гарантування вкладів, офшори. Ні, думаю, не погодиться.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини