Чотири роки тому набув чинності антиукраїнський закон Колесніченка-Ківалова
Чотири роки тому, 10 серпня 2012 року, набув чинності антиукраїнський закон про мови Колесніченка-Ківалова. Мікроблог History Ukraine нагадує, що досі цей ганебний закон не скасований.
Закон, прийнятий Верховною Радою України 5 червня 2012 року у першому читанні 234 голосами «за». За деякими даними за нього проголосувало лише 172 депутати, а кількість набралась за рахунок кнопкодавства.
3 липня 2012 року - у другому читанні 248 депутатськими картками. Голосування відбулося з порушенням Конституції України, норм регламенту та процедури розгляду. 31 липня законопроект, попри категоричну власну заяву в ефірі каналу «Рада» про непідписання документу, прийнятого в такий спосіб, підписав Голова Верховної Ради Володимир Литвин, а 8 серпня - Президент України Віктор Янукович.
23 лютого 2014 року Верховна Рада України скасувала цей закон, прийнявши проект Закону «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України „Про засади державної мовної політики"». Закон про втрату чинності набуде чинності з дня опублікування. 28 лютого з'явилася інформація, що в.о. президента може ветувати цей закон. 3 березня в.о. президента Турчинов сказав, що не буде підписувати рішення парламенту про скасування цього закону, поки не буде підготовлений і Верховною Радою проголосований новий закон.
Новообраний президент України Петро Порошенко визнав, що скасування мовного закону було помилкою. 3 листопада він проголосив, зокрема, що «спільними зусиллями ми вдосконалимо мовну політику». Станом на січень 2015, законопроект про скасування закону про мови не підписаний, але й не ветований президентом, його поточний статус - «готується на підпис», а питання конституційного статусу вирішується Конституційним Судом України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки