MENU

Говорили, балакали. Гривня, нафта й український ризик

3538 0

В Україні люди починають повертатися з відпусток (змушуючи згадати, що таке затори), де багато хто з них стежили тільки за спортивними новинами, зауважує в своєму блозі на "Новому часі" інвестиційний банкір Сергій Фурса. У той же час, світ якраз переживає період, коли місце подій займають заяви. Ось і на цьому тижні основними рушіями прогресу (і ринку) були заяви приречених чи то владою, чи то знаннями, а іноді просто любителів поговорити. В результаті індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці 2187 пунктів. Поставити черговий рекорд завадили заяви одного з членів ФРС (тобто світового уряду, якщо ви прихильник теорії змови, читач Хазіна або слухач "Радіо Вєсті"), який агресивно виступав за підвищення ставок, вже мало не з вересня. Ринки навіть злякалися спочатку, але потім зібралися з силами і думками й викинули таку ідею з голови. А курс долар/євро лише підтвердив це, відзначившись посиленням європейської валюти до 1,13.

Або ось вартість нафти раптом зірвалася з ланцюга і барель Brent вже перевищує 51 долар. І це на словах саудівських принців про те, що видобуток планують обмежити. Вже скільки разів вони таке говорили, скільки разів обіцяли, а віз і нині там. Але недовірливі спекулянти вірять їм знову і знову. І тепер уже адепти технічного аналізу б'ють на сполох, адже нафта може не тільки ненадовго вирватися за межі приємного нам коридору, а й закріпитися тепер там.

Вразливість інвесторів, помножена зараз на малу ліквідність відпускного періоду, добре помітна на прикладах близьких українському глядачеві. Спочатку вони всерйоз злякалися історії з "українськими диверсантами", яка навіть дісталася до перших шпальт перших видань світу, а потім їх налякав і український президент, який, добре відпочивши і набравшись сил, виступив перед солдатами десь під Львовом і виголосив бравурну промову. Власне, нічого нового він не сказав, але в лави солдатів якось затесалися журналісти з Bloomberg, дали кілька рядків і світ знову злякався. Добре, що ще журналісти світових видань слабенько стежать за творчими успіхами Кривавого пастора, а то рублю й українськими єврооблігаціям загрожувало б постійне запаморочення і закачування від волатильності.

Адже на цьому тлі при прекрасних ринках, які не хочуть хвилюватися ні з якого приводу, премія за український ризик обігнала аналогічний іракський показник. Для більшості українців сам факт наявності премії за ризик в Іраку, де в принципі повинен бути суцільний ризик і ніяких премій, і вже тим більше ніяких єврооблігацій, вже виглядає дивним. Втім, напевно, для іракського обивателя Україна здається таким же пропащим місцем. Прибутковість суверенної кривої українських єврооблігацій на цьому тижні залишаються в діапазоні 7,8%-8,4%. Інвестори продовжують активно скуповувати "Метінвест", який перехопив пальму першості у ДТЕК, зробивши тепер останній більш привабливим. Лякали інвесторів в український борг на цьому тижні не тільки війною, а й проблемами з МВФ, новими проблемами, які виникли практично на рівному місці.

Втім, як уже згадувалося вище, президент повернувся з відпустки повний сил і тему з е-декларуванням закрили. Не вийшло. Вчергове. МВФ знову виявився дуже суворим. І тепер на початку вересня Україна матиме віконце в кілька тижнів, коли можна буде встигнути провести правління Фонду й отримати транш. Адже потім приїде чергова місія, з'являться нові вимоги, і ми знову станемо схожими Ахіллеса, який ніяк не може наздогнати бюрократичну черепаху. Якраз вдало і "Приватбанк" проводить збори акціонерів 26 серпня, на яких повинен зробити такі кроки, щоб у МВФ і НБУ з'явилися хоча б розумні сумніви щодо недостатнього виконання банком планів з капіталізації. Як відомо, в такому випадку сумніви будуть трактовані на користь обвинуваченого, і меч від його голови можна буде на час відвести вбік.

На внутрішньому ринку найбільш обговорюваною темою знову стала гривня. Українська валюта посміла ослабнути на 2%, викликавши черговий хор криків про те, що світ зруйнований. Погашення індексних облігацій дало про себе знати, зсунувши гривню з уже звичної позначки (а коротка пам'ять не дозволяє пам'ятати, що ще в лютому курс був 27 і ніхто не вмирав) в 24,8 і дійшовши до рівня 25,2. Чорний ринок, відомий своєю експресивністю, тут таки вибухнув і втік кудись до рівня в 26,0 гривень за долар, традиційно вкладаючи в курс 2% пенсійного податку. Втім, там скоріш спостерігається дефіцит гривні, а не долара. Хоч спекулянтам, яким кров з носу потрібна волатильність, допомагають фантомні страхи серпня, місяця, коли щось обов'язково відбувається.

На ринку облігацій Мінфін продовжує успішно зсувати криву прибутковості вниз, паралельно успішно розміщуючи валютні папери, користуючись тим, що банкам долари (які до них продовжують нести, зокрема українські корпорації) дівати особливо нікуди. А ринок акцій почувався трохи бадьоріше, якщо можна так сказати про пацієнта будинку пристарілих, який пролежавши тиждень в ліжку, наступного кілька разів сам вийшов у коридор. Індекс УБ трохи відіграв позиції, і ранок п'ятниці відкриває на позначці в 698 пунктів.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини