MENU

Виживати поміж мінами. У прифронтовому Чермалику сапери навчали малечу безпеці. ФОТО

1460 0

Відсьогодні кожний школяр прифронтового Чермалика знає усе про міни, розтяжки і гранати та як вижити при зустрічі з ними. Поліція провела урок безпеки, повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області.

У селі на лінії розмежування, частина території якого прострілюється ворожими снайперами, вчаться 114 дітей, з них 15 - пішли у цьому році до школи вперше. Сьогодні поліцейські вчили малечу, що живе під снарядами, правилам безпеки, які рятують життя.

Зараз у кожному навчальному закладі по всій області за розпорядженням начальника ГУНП в Донецькій області В'ячеслава Аброськіна проходять «Уроки безпеки та миру». В зоні АТО, де за час бойових дій загинули 50 дітей та 140 - були поранені, це не просто рекомендації, а у прямому сенсі правила виживання.

Найбільшу увагу поліцейські приділяють дітям, які живуть безпосередньо у зоні бойових дій, і одна з них - це Чермалик, де ще три тижні тому від обстрілу терористів постраждали понад 30 будинків. Сьогодні у селі тиша.

Урок безпеки у Чермалику провели співробітники главку поліції Донеччини - ювенальної превенції, вибухотехнічної служби та батальйону спецпризначення.

На заняття зібралася уся школа. Аби навчити дітей розпізнавати предмети, які несуть смертельну небезпеку, поліцейські привезли з собою справжні, але вже безпечні зразки зброї масового ураження, боєприпасів та вибухових пристроїв різних модифікацій.

Снаряди різних калібрів, протитанкові та протипіхотні міни, гранатомети та заряди до них, осколкові гранати, вибухові пристрої, які використовуються у розтяжках - на відміну від своїх однолітків в інших областях України учні прифронтової школи на «уроках миру» замість пісень та віршів вивчають характеристики зброї.

Правоохоронці розповіли про особливості кожного вибухонебезпечного предмету: який радіус дії та скільки хвилин є, щоб сховатися, а також нагадали, що нерідко вибухівка може бути замаскована, тому не можна чіпати ані невідомий пакет, ані іграшку.

- Гранати та деякі «стрілялки» я вже знаю. Думаю, що усе це може вибухнути будь-якої хвилини, - каже 4-класниця Олександра Ложка. Дівчинка пережила не один обстріл бойовиків та на слух розрізняє важку зброю. - Коли перший раз стрільнули з танку, ми з мамою дивилися мультики. Я дуже злякалася. А потім стали стріляти з кулеметів та «калашникових», а потім - з «градів».

Правила безпеки поліцейські відпрацювали з дітьми на практиці - змоделювали кілька ситуацій, коли дитина знаходить невідомий предмет. Вчили покроково - у який бік відійти, куди дзвонити.

Нагадали и правила дії при обстрілі - вони не раз вже рятували дітям життя.

- Страшніше за все було, коли стріляли з «градів». Я у той момент був на кухні. Як навчали, впав на підлогу, затулив голову руками та лежав, поки не закінчилося, - згадує старшокласник Олександр Мангуш, зараз - учасник «Ліги майбутніх поліцейських».

Крім того, бійці батальйону спецпризначення продемонстрували зброю, яка зараз є на озброєнні поліції Донеччини.

- Такі «Уроки безпеки» пройдуть по всій області. Ми охопимо кожну школу - це 150 тисяч школярів, бо найголовніше - вберегти життя та здоров'я дітей, - зазначив Костянтин Ликов, т.в.о. начальника відділа, який працює з дітьми, ГУНП в Донецькій області.

Вадим АЛТУХОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини