MENU

На фестиваль у Польщі разом із українськими письменницями запросили одіозного Прилєпіна

2847 0

Краківський літературний фестиваль імені Джозефа Конрада запросив на цьогорічну свою едицію чотирьох українських письменниць (дві з них – лауреатки літературної премії імені Конрада).

І все би було гаразд, якби раптом не з'ясувалося, що на цей самий фестиваль запрошено... Захара Прилєпіна. На сайті фестивалю його порівнюють із Достоєвським і натякають, що відтоді сильнішого прозаїка в Росії не було. Так, ніби не писали ні Чехов, ні Платонов, ні Набоков, ні Зощенко, ні Довлатов, ні Сорокін.

Але річ не в тім. А в тім, що організатори або не розуміють, хто це, або розуміють і зробили це навмисно. Якщо перший варіант, то вони, сподіваюся, виправляться. Якщо другий, то до посилення нашої української параної щодо Польщі й нестримно-божевільної атмосфери її Dobrej Zmiany додасться ще один елемент. Адже немає, напевно, і дня без якихось тривожних або моторошних новин звідти.

Прилєпін разом з українським представництвом письменниць у Кракові – це все одно, що людожер, який приїхав на якийсь міжнародний кулінарний симпозіум. Приїхав, сів за стіл, та ще й вимахує кісткою з'їденого ворога, промовляючи до земляків своєї жертви і її найближчих друзів: "Правое бедро я испёк в медово-горчичном соусе. Икроножная ткань пошла на котлеты по-пошехонски. А из головы получился изумительный паштет а ля Рамзан".

І всі притомні люди погоджуються (або мали би погодитись) з думкою, що в цій конкретній ситуації місця для компромісу нема: або він, або вони. Тому фестиваль мусить сам зробити свій вибір.

Прилєпіни мусять розуміти, що людожерів не пускають у порядне товариство. Якщо ж порядне товариство настільки скурвлене або нерозбірливе, що його прийме, то ця історія стане ще одною чорною сторінкою польсько-української культурної співпраці. Останнього дуже не хотілося б.

Непристойною є засаднича нерозбірливість організаторів заходу. Ситуація, коли польські культурні (а не марґінальні політичні) кола працюють – хоч свідомо, хоч ні – в режимі "поляки з росіянами проти України", не перестає бути кричущою і скандальною за будь-яких обставин.

Андрій БОНДАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини