Припиніть тиск на Віталія Каська! Заява Transparency International Україна
Transparency International Україна вимагає припинити політично-мотивований тиск на екс-заступника генпрокурора Віталія Каська. Про це UAinfo повідомили в прес-службі організації. Як стало відомо 13 вересня, суд арештував автомобіль члена правління ТІ Україна Віталія Каська на вимогу прокуратури.
За словами В. Каська, автомобіль Toyota RAV4 він придбав ще за часів роботи адвокатом, про що повідомляв в усіх деклараціях. «Ці арешти є незаконними і повністю мотивовані моєю роботою в Генеральній прокуратурі та нинішньою громадською діяльністю. Вважаю це політичною розплатою за мої антикорупційні викриття та критику можновладців», - повідомив член правління ТІ Україна.
Дійсно, за словами одного з адвокатів В. Каська - Андрія Стельмащука, арешт традиційно розглядався без повідомлення власника, тихцем, з порушенням всіх процедур і відповідної ухвали суду власнику до цього часу не надано.
Віталій Касько, перебуваючи на посаді заступника Генерального прокурора, розпочав кримінальне провадження у справі так званих «діамантових прокурорів», де одним з фігурантів є Олександр Корнієць, близький до колишнього Генпрокурора Шокіна. Одразу після того, як Касько звільнився з Генеральної прокуратури, щодо нього було зареєстровано кримінальне провадження за фактом нібито шахрайства. Очевидно, що це провадження стало інструментом особистого тиску і помсти Каську за неодноразові публічні виступи щодо покривання Шокіним корупції і протидії реформам прокуратури. Хоча Генпрокурор змінився, тиск на В. Каська, який пішов проти системи, продовжився.
Читайте також: Апеляційний суд скасував арешт квартири Каська
Українське представництво міжнародної організації Transparency International заявляє, що політично мотивоване переслідування громадських антикорупціонерів є неприпустимим і вимагає припинити його. За словами Ярослава Юрчишина, виконавчого директора ТІ Україна: «Якщо влада демонстративно карає активістів, які борються з корупцією, замість того, щоб карати справжніх корупціонерів, то чим ця влада відрізняється від колишнього режиму? Ми наполегливо закликаємо владу та правоохоронні органи відмовитися, нарешті, від методів залякування та вивести справу В. Каська у рамки закону».
Читайте також: Касько: ГПУ і далі буде органом радянського зразка
Нагадаємо, після незаконного арешту квартири Віталія Каська 22 березня 2016 року, представники громадянського суспільства звернулися до органів і посадових осіб, від яких залежить прийняття відповідних рішень з вимогами:
1. Припинити політично-мотивоване переслідування В. Каська.
2. Розпочати кримінальні провадження за фактами грубих порушень конституційних прав В. Каська та законів України, вчинених працівниками Генеральної прокуратури, забезпечити їх ефективне розслідування і притягнення винуватих до відповідальності.
3. Забезпечити недопущення аналогічних переслідувань і тиску на слідчих та прокурорів, які були залучені до розслідування справи «діамантових прокурорів».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки