Символом чого в Україні є дитячі садки? або Нотатки з приводу останніх промов Порошенка
Політичний блогер Олексій Шевченко з іронією проаналізував останню промову президента Петра Порошенка у Слобожанському:
Вчора прослухав ще одну епохальну промову Гаранта у Дніпропетровську. Коли він перехрестився з приводу перспективи отримання траншу МВФ, який стане "фундаментом реформ", мимоволі згадав виступ Зеленського в Юрмалі. І захотілося серйозно покритикувати останнього, але не за зміст, а за виконання, оскільки оригінал є смішнішим за пародію! Так що "Кварталу" треба працювати і працювати, щоб хоч трохи наблизитися до неперевершеного взірця.
Але не тема траншу стала хітом виступу, а знову сентиментальне розмазування відкриття дитячого садочку, яке вже мало місце у Маріуполі. Зазначений повтор вказує на певну психологічну акцентуацію, на зацикленість на даному сюжеті, що за умов катастрофічного погіршення всіх показників життя в Україні свідчить про прогресуючу неадеватність її керівника. Отже, якщо Гройсман весь час торочить про дороги, то для його Шефа тема дитячих садків перетворилася на "надцінну ідею", на його останню "фішку".
Виникає враження, що саме у будівництві цих установ Порошенко бачить вирішення основних проблем сучасної України. Звідки таке психологічне застрювання? Відомо, що дитинство у багатьох релігіях ототожнювалося з Раєм та щасливим безтурботним життям. І саме тому цей образ був завжди пов'язаний із символами влади. Особливо його полюбляли диктатори, ототожнюючи народ з малими дітьми, а себе -- з мудрим Батьком, який несе своїм дітям радість та щасливе життя.
Не знаю, який з цих архетипів спонукає саме Порошенка на його сфокусованість на дитячих садках. Може у його випадку ми маємо регрес в інфантилізм як бажання абстрагуватись від страшних проблем, які нависають над ним та намалювати таку собі іділічну країну щасливого Майбутнього, де є безліч дитячих садків та безліч доріг (про дороги він також згадав), і всі ці дороги ведуть у дитячі садки. І тому з промов Порошенка випливає, що "дитячий садок" перетворюється на узагальнюючий символ, за допомогою якого можна уявити весь позитив його унікальної діяльності на благо країни.
Так, у спічі в Маріуполі дитячий садок відіграв роль "символу миру", у Дніпропетровську він став "символов децентралізацїї". За цією логікою легко уявити, що ця установа може стати символом реформ, перемоги над ворогом (як життя перемагає смерть), боротьби з корупцією (оскільки садки будуються на кошти, вилучені у корупціонерів), солідарності та єдності українського народу тощо. Взагалі садочок може стати символом будь-чого. Наприклад, інфантілізму та наївності населення Украини, яке як слухняна дітина проголосувала за "однотурового кандидата".
І наостанок знову пропоную сучасні варіації на відомий вірш Тараса Шевченка:
Садок дитячий коло хати
До нього діти зранку йдуть,
А матері тарифів ждуть,
Які їх чавлять мов клещата
Та сім'ї остаточно вб'ють
Приходять діточки до хати
На стіл вечерять подає
Їм любляча та ніжна мати
Та просить Бога врятувати
Так Порошенко не дає
Грошей зібрати навіть мізер,
Все відбирає на корню
Лише торочить в телевізор
Як релігійний катехізис
Свою заучену дурню!
І ось вона поклала спати
Любимих діточок своїх,
Сама заснула біля них
Затихли хлопчики й дівчата
Та Порошенко не затих.
Читайте також: Хамские выходки Гройсмана делают его еще более "токсичным" - Алексей Шевченко
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки