Перемир'я в Сирії – щоб Росія мала змогу піти геть і зберегти обличчя?
Шанси чергового сирійського перемир'я невеликі, пише в своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Кількість груп, які до нього приєдналися, лише незначною мірою перевищує число тих, хто відмовилися від нього, – співвідношення приблизно 50:30. Більше того, ідентичність багатьох груп залишається під питанням: розібратися, хто вони та від чийого імені діють, практично неможливо.
Сторони будуть підтримувати перемир'я доти, доки їм це буде вигідно. При цьому вони продовжать заплющувати очі на ситуацію під Алеппо, де бойові дії так і не припинялися. Якщо ж така ситуація перестане їх влаштовувати, вони скажуть: "Погляньте, ніякого перемир'я немає". Іншими словами, все залежить від того, наскільки сторонам вигідно, як мінімум, демонструвати прихильність збереженню режиму тиші.
Очевидно, що нинішнє перемир'я досягнуто не в останню чергу завдяки тиску Сполучених Штатів. Поки американцям вигідно демонструвати досягнення певного успіху в Сирії і намагатися шукати на цьому тлі слова, які б допомогли зберегти перемир'я.
Читайте також: Туреччина і США готуються до спільного удару по ІДІЛ
Тим часом дуже важливо вдарити по "Ісламській державі". Завдяки цьому можна реально змінити політичний розклад в регіоні і знизити загрозу з боку ІДІЛ. Крім того, велике значення матиме успіх спільного наступу Туреччини й Вільної сирійської армії на півночі Сирії, де для Башара Асада ситуація складається не найкращим чином – сирійський президент не захоплює нові території, а втрачає їх. Навіть більше, існує ризик потрапляння в оточення (Асад і росіяни змушені були шукати вигідніші умови, тому й погодилися на перемир'я).
Зрозуміло, що бойові дії повністю не припиняться. Це завжди можна інтерпретувати як на користь перемир'я, так і проти нього, адже в певний момент можна вийти з перемир'я і продовжити наступ. Особливо зважаючи на той факт, що визначити, хто саме наступає, не завжди можливо.
Читайте також: Що варто знати про ІДІЛ: дев'ять відповідей на основні запитання
Враховуючи ослаблення армії Асада, багато експертів припускають, що росіянам в якийсь момент доведеться вибирати між початком наземної операції в Сирії або повним виходом з неї. Не можу собі уявити, щоб росіяни розгорнули там широкомасштабну наземну операцію – вони не самогубці. Думаю, їм краще виходити з Сирії. Можливо, американці тому і запропонували Росії перемир'я, щоб дозволити їй вийти, зберігши обличчя.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки