MENU

Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 19-23 вересня

2720 0

Стартував другий пленарний тиждень п'ятої сесії парламенту, на який громадськість покладає чимало надій. У перший робочий тиждень у сесійній залі депутати зробили лише напівзусилля щодо виконання реформаторського порядку денного і проігнорували пріоритетнні законопроекти "Реанімаційного пакету реформ". Утім зараз парламентарі мають другий шанс (а в деяких питаннях останній) продемонструвати свою готовність здійснювати реальні реформи та зміни.

Уже до кінця року буде вирішено проблеми зі створенням та фінансуванням понад 100 нових об'єднаних громад, якщо Верховна Рада підтримає наші заклики прийняти вкрай важливі законопроекти щодо децентралізації. Законопроекти №№ 4772, 4773, 3390 "Реанімаційний пакет реформ" вносив до свого порядку для парламенту ще минулого сесійного тижня й закликає депутатів прийняти їх якнайшвидше.

Тема створення незалежного енергорегулятора також залишилась без уваги парламенту на минулому сесійному тижні. РПР закликає невідкладно ухвалити законопроект про НКРЕКП № 2966-д, який дозволить отримати справді незалежного енергорегулятора, що є передумовою для прозорого формування тарифів. Минулого тижня заклик ухвалити ці законопроекти зробили голова Представництва ЄС в Україні та посли держав "Великої сімки".

Читайте також: Децентралізація, дерегуляція й енергетика: порядок денний для нардепів на тиждень

Ще одним важливим питанням на порядку денному цього тижня стоїть тема очищення суддівського корпусу. Громадськість вимагає звільнення понад 700 суддів-п'ятирічок, які "зависли" в парламенті й чекають безстрокового призначення. Це судді, переважна більшість яких призначалась у часи Януковича через корумповані процедури та непрозорі конкурси, частина із них заплямували свою репутацію ухваленням неправосудних рішень у справах учасників Євромайдану, участю в корупційних справах, переходом на службу до держави-агресора та непрозорими статками. Постанови про їхнє призначення на посади безстроково лежать у парламенті вже біля двох років, а депутати уникають відповідальності й не готові приймати рішення щодо їхнього призначення або звільнення. Цього тижня Верховна Рада має останній шанс очистити судівський корпус на 10 %. У кулаурах говорять, що відтермінування цього питання виходить з ініціативи "Блоку Петра Порошенка".

Читайте також: Як влада хоче легалізувати награбоване і поховати е-декларування

Важливо не допустити на цьому тижні скасування реформи державної служби в частині призначень керівників місцевих державних адміністрацій. Саме це може статися, якщо Верховна Рада проголосує законопроект 4370-1, який суперечить Конституції України та відкриває шлях до узурпації влади президентом. Рада не має права допустити відкату реформ, це ж стосується і спроб послабити вимоги до електронного декларування. Громадськість та міжнародна спільнота очікує на послідовність у рішеннях ВР. Також ми будемо стежити за ініціативами скомпроментувати електронне декларування – вже зараз зрозуміло, що це намагатимуться робити через запровадження так званого нульового декларування, яким корупціонери можуть заявити що мають багато коштів.

На жаль, у порядку денному Верховної Ради знову не знайшося місця питанню Центральної виборчої комісії. Склад ЦВК "прострочений" вже понад два роки, тому сподіваємося, що в жовтні нарешті до цього питання також дійдуть руки.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини