Від нардепів вимагають звільнити суддів Майдану на позачерговому засіданні 29 вересня
Завтра, 29 вересня, Верховна Рада повинна зібратися на позачергове засідання з метою звільнення за порушення присяги суддів Майдану. Герої дня – фракція "Самопоміч", яка першою і поки що єдиною відреагувала на заклик РПР і теж вимагала скликання позачергового засідання Ради, а також президент, який засідання скликав.
Але плескати в долоні ще рано, і ось чому. Рада може не зібратися / не проголосувати. Для позитивного рішення потрібні присутність і позитивне голосування щонайменше 226 депутатів, яких і в пленарний тиждень зібрати важко.
Я не знаю, якою може бути поважна причина не прийти і не голосувати за звільнення судді Волкової, яка відпустила Садовника, підозрюваного в розстрілі 39 героїв Небесної сотні. Але все можливо.
Кожен депутат, який збирається не прийти або не голосувати 29 вересня, – зрадник інтересів України. Ми повинні це усвідомлювати. А депутати – знати, що ми усвідомлюємо.
Ми зі свого боку забезпечимо детальне висвітлення інформації про кожного депутата, який не прийде, або у відповідальний момент не голосуватиме. Депутати повинні відчувати, що нам усім не все одно. Дзвоніть їм, пишіть їм, теґайте їх і фейсбуці. Вимагайте присутності і позитивного голосування.
Читайте також: У РПР звинувачують владу в саботажі судової реформи й вимагають позачергово зібрати Раду
Верховна Рада все ще повинна призначити члена Вищої ради юстиції. У поданні президента про скликання Ради йдеться тільки про звільнення суддів за порушення присяги. І за регламентом саме цим повинен обмежитися порядок денний засідання парламенту.
Але якщо Рада не вирішить питання призначення члена Вищої ради юстиції (ВРЮ), до найвищого суддівського органу представника обиратиме з'їзд суддів. Нагадую – делегатами з'їзду виступають судді Царевич і Кицюк, а сам з'їзд призначає на відповідальні посади суддів-землевласників і осіб, пов'язаних із Ківаловим і Медведчуком.
Читайте також: Медведчук криється в деталях
Як ми знаємо – за наявності політичної волі Рада може все. Тому обрання достойного члена ВРЮ і належного втілення судової реформи – питання винятково наявності політичної волі.
Крім 20+ суддів Майдану є ще 700+ "суддів Януковича". Що з ними?
Пам'ятаєте, нам усім обіцяли звільнити і відправити на новий конкурс 1800 "суддів Януковича"? 700+ із них зараз перебувають на розгляді в Верховній Раді. Якщо рада не розгляне це питання завтра, вирішувати питання про призначення їх на посади буде Вища рада правосуддя (фактично – перейменована Вища рада юстиції). Як вона формується і хто в ній приймає рішення – див. вище.
Таким чином судді, призначені в непрозорий спосіб за Януковича, будуть призначені безстроково. І серед них можуть опинитися чимало волкових, татькових і чаусів.
Тому парламент повинен знайти варіант вирішення і цього питання.
Слідкуємо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки