MENU

Чотири пріоритетні кроки для реформування України

2838 0

Учора, 27 вересня, зі співробітниками Представництва Євросоюзу в Україні та колегами з інших громадських організацій обговорювали перспективи реформ в Україні в контексті допомоги ЄС. Програма дій чітко встановлена Угодою про асоціацію, тож фактично йшлося про головні пріоритети. Я запропонував такий погляд щодо пріоритетів:

1. Привести нових людей в політику.

2. Привести нових людей на публічну службу і перебудувати інституції.

3. Дати людям відчуття справедливості.

4. Запустити економічне зростання.

Тепер розшифрую.

1. Привести нових людей в політику – це реформа виборчого законодавства. Обіцяно-переобіцяно, написано в коаліційній угоді, але нічого не зроблено. Відкриті списки, скасування мажоритарки, прозорість фінансування, обмеження політичної реклами.

2. Привести нових людей на публічну службу і перебудувати інституції – це реформа державного управління. Нові люди самі по собі не гарантують успіху – потрібна також зміна правил і процедур. І дуже важливо – освіта, як держслужбовців, так і керівників місцевого самоврядування. А то гроші на місцях вже є, а вміння бюджетувати та керувати проектами у багатьох ще немає.

Читайте також: Від нардепів вимагають звільнити суддів Майдану на позачерговому засіданні 29 вересня

3. Дати людям відчуття справедливості = судова реформа. Обрана модель реформи дуже повільна і дасть результат невідомо коли. Тут є частина провини самих європейців, які не повірили, що наша система настільки зіпсована. Потрібно пришвидшення + система суспільної "анестезії" на період, коли буде особливо боляче.

Читайте також: Позбутися ознак колонії: п'ять засадничих реформ для України

4. Запустити економічне зростання – це податкова реформа. Іноземні інвестиції прийдуть туди, де вже є потужна тенденція зростання. Значить, перший етап зростання мусимо пройти своїми силами. А це означає поширення підприємництва, створення нових виробництв і сервісів, нових робочих місць. Наша податкова система вигідна олігархам і вбиває інноваційний бізнес: низькі податки на активи і високі на зарплату. Потрібно вирівняти цей баланс. А податок на розподілений прибуток стимулюватиме інвестиції.

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини