Показ мод на бульварі Шевченка просто неба - "Folk Ukraine" розповів про плани на майбутній рік
Вони визнані кращими у подієвому туризмі 2016 року. Вони запалювали Головну ялинку та сотні тисяч українських сердець уже не один рік поспіль та налаштовані просувати унікальну українську культуру на світову арену - міжнародний етнокультурний проект Folk Ukraine розповів про івентплани на майбутній, 2017 рік.
"Якщо раніше ми могли говорити тільки про те, що ми мріємо, то зараз ми можемо вже точно сказати - ми це робимо. Ми це робимо, тому що ми живемо в цій країні, ми любимо це місто", - з такими словами зустрів гостей президент проекту "Folk Ukraine" Ігор Добруцький. Громадський діяч розповів, що час самодіяльності вже закінчився, для злагодженої та продуктивної роботи потрібно об'єднати професіоналізм, яким володіють партнери проекту.
Третій рік поспіль велика команда Folk Ukraine збиратиме українців та гостей на головних площах столиці - Михайлівській та Софійській - для святкування новорічних свят. Символом та прикрасою цього року стане Яворівська забавка - традиційна іграшка, родом із прикордонного західного містечка Яворів.
Дзеркальна алея, 65-метрова гірка та оглядове колесо, з якого виднітиметься вся святкова площа - все це чекає на гостей. Не обійдеться і без "Тунелю бажань", який майстри прикрасять тисячами дитячих іграшок.
Головну ялинку запалять, як завжди, на свято Святого Миколая, 19 грудня. Саме тематичне новорічне містечко відкриють днями раніше, 10 грудня. Фестиваль розваг, новорічно-різдвяних ярмарків, майстер-класів та затишної домашньої атмосфери можна можна буде відвідати до 15 січня.
Окрім центральних площ, Яворівські іграшки розмістять також на важливих транспортних точках Києва. У аеропорті Бориспіль, Жуляни та на Центральному залізничному вокзалі гостей столиці буде зустрічати різдвяний Півник (символ 2017 року). Такі арт-об'єкти створять особливу атмосферу ще до потрапляння у центральну частину міста.
Серед улюблених проектів українців - Фестиваль писанок, який у 2017 році планують зробити більш маштабним. Справжні шедеври цього українського звичаю, розпису яєць, прикрасять не лише Софійську, але й Михайлівську площу, на якій кожен зможе знайти для себе свій формат писанкарства - кому до вподоби народні орнаменти, кому сучасні та футуричні. А комусь до душі припадуть дитячі роботи, які теж знайдуть своє місце на головній площі столиці.
Кількість бажаючих взяти участь у проектів значно зросла - замість 374 майстрів за роботу візьмуться 585 учасників з різних куточків України.
Організатори та учасники проекту не могли оминути і ідентифікаційний код нашої держави - вишиванку. Нововведення 2017 - колаборація з українськими дизайнерами. Автентичне народне вбрання оживе наново на бульварі Шевченка в показі мод "Між тополями".
"У процесі життя міста, коли їздять машини, а люди вітаються один з одним йтиме показ української моди! Саме такий потужний потік енергії ми залишимо на бульварі Шевченка. Ми його оживимо, бо поки що на бульварі нема чого робити", - розповів Ігор Добруцький.
Щодо Дня Києва, то на Софійській площі планують встановити велитенський Київський торт, на який можна буде піднятися і який слугуватиме оглядовим майданчиком. Ритм та запал місту задасть велетенський зібраний оркестр під п'ятьма шатрами біля Софії.
"Потрібно влаштувати таке дійство, щоб воно запам'яталось усім. До нас у гості приїдуть міста-побратими. Якщо ми влаштуємо правильне свято - до нас приїдуть усі. І цим самим ми будемо зв'язувати місточки з Європою, тому що якщо ми не будемо популяризувати зв'язки з Європою та іншими містами, ми так і будемо сидіти скраю", - зауважив пан Ігор.
У планах Folk Ukraine перетворити і Андріївський узіз. Історія однієї вулиці може страти центром високої культури і мистецтва, а саме значну увагу будуть приділяти театру. Арт-інсталяції та живий театр просто неба - усе це дозволить розкрити театральний потенціал України та оживить вулицю.
Розширити культурний простір та міжнародні зв'язки України допоможе участь команди Folk Ukraine у проведенні одного з найкращих європейский фестивалів кіно на українській арені - "Молодість". Генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі під час презентації зазначив, що після об'єднання з Folk Ukraine фестиваль може змінити обличчя, вийти на більш високий рівень, адже на думку майстра кіно великі справи можна зробити лише об'єднавши зусилля.
"Канский кінофестиваль народився саме тому, що у місті не були розвинені курорти. Тоді мерія зібралася і почала вигадувати, як залучити туристів. І так вигадали кінофестиваль, який став одним із найпопулярніших", - розповів Халпахчі. На його думку, фестиваль має виходити з кінозалів і йти у місто, у чому й допоможуть професіонали з Folk Ukrainе.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки