MENU

Візит українських нардепів до США: чого вдалося досягти

3104 0

Днями делегація українських нардепів у складі Світлани Заліщук, Сергія Лещенка й Мустафи Найєма відвідали Сполучені Штати. Про підсумки цього візиту написала Світлана Заліщук

Звітуємо про візит до США.

Вважаю, що найголовнішим результатом поїздки стала оперативна реакція Держдепу та особисто віце-презиента Байдена на рішення Верховного Суду Росії щодо заборони Меджлісу. Ми закликали до рішучих дій США проти російського сценарію на знищення кримських татар. Наше завдання як парламентарів зараз винести зусилля міжнародної спільноти на новий рівень.

Також на всіх зустрічах просували ухвалення Сенатом закону "The STAND for Ukraine Act", який єдиний на законодавчому рівні зафіксує санкції проти Росії та надає право президентові США надати Україні летальну зброю, що вже схваленой нижньою палатою Конресу США. Це стратегічний документ. У разі його ухвалення, яка б не була перспектива президентства, – санкції будуть продовжені.

Читайте також: Ухвалення якого документа важливо добитись у Вашингтоні

Ще одна тема нашого візиту до Вашингтона стосувалася необхідності захистити незалежність новостворених антикорупційних органів в Україні. На зустрічах з американськими представниками ми порушували питання неприпустимості обмеження повноважень НАБУ та знищення системи електронного декларування.

Наш візит відбувся з 26 по 30 вересня та включав зустрічі з низкою високопосадовців США, в тому числі помічником державного секретаря США Вікторією Нуланд, радником віце-президента США Анною Маканджу, заступником помічника міністра оборони США Майклом Карпентером та координатором Держдепартаменту США з питань санкцій Деном Фрідом.

Читайте також: Доба Обами: час підбивати підсумки

Перебуваючи в Капітолії, ми зустрілися з конгресменами Сандером Левіним та Марсі Каптур, а також з головними спеціалістами від Республіканської та Демократичної партії комітету в міжнародних справах Сенату.

У ході візиту ми виступили з доповідями на форумі CEPA та засіданні наглядової ради "Світового руху за демократію", мали публічні виступи в Національному демократичному інституті (спільно з "Антлантичною радою", Фондом підтримки демократії та Інститутом Кеннана), прочитали лекцію в Університеті Джорджа Вашингтона, а також круглі столи в Інститут миру США, Інституті МакКейна, зустрілися з журналістами Washington Post та Foreign Policy.

Візит депутатів відбувався коштом National Endowment for Democracy та не тягнув за собою видатків державного бюджету.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини