MENU

Там, де проводять референдуми, не відбуваються Майдани - експерт

2992 0

Місцевий референдум чудово виконує функцію і запобіжника корупції, і механізму політичної відповідальності. Чому ж його досі відмовляються впроваджувати? Про це у своєму блозі  на Ліга.нет пише керівник Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців" Дмитро Сінченко.

На думку експерта, жоден політик та чиновник не хоче віддавати в руки громадян механізми прямого впливу на нього та його роботу.

«Але вголос про це вони ніколи не скажуть. Тому публічно озвучуються інші аргументи, такі як «загроза сепаратизму». ...Нас переконують у тому, що якби існувало законодавство про референдуми, то кримський та донецький референдуми могли б бути законними. Але це неможливо!! Місцеві референдуми не можуть відбуватись з питань, які не належать до компетенції органів місцевого самоврядування. Тобто, не може бути винесене на місцевий референдум питання про від'єднання від України чи питання щодо зовнішньої політики нашої держави», - пояснює Сінченко.

Проте найголовнішим аргументом проти експерт назвав страх громадян перед популізмом. «Приклади референдумів у Великій Британії та Нідерландах, коли популістські партії мобілізували малоосвічених виборців і домоглись перемоги своєї позиції, дають значні підстави для подібних побоювань. Однак ми також маємо приклади референдумів у Швейцарії, коли люди на референдумах говорили «ні» таким питанням як підвищення пенсій чи впровадження нових соціальних виплат», - зауважив Сінченко.

Він звернув увагу на той факт, що на даний час документ, що був протягнутий в останній день існування парламенту Януковича V cкликання, закріпив місцевий референдум як інструменту управління на низовому рівні саме за владою, а не за громадянами. Тому необхідний новий закон.

«Станом на сьогодні, єдиний проект, зареєстрований у Верховній Раді, - законопроект № 2535 від 3 квітня 2015 року «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою», поданий депутатами від «Опозиційного блоку». Він був розроблений рухом «Український вибір - Право народу» Віктора Медведчука ще у 2012 році. Альтернативний проект закону також розробляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ, але його поки немає», - констатує експерт.

Якщо громадяни не мають можливості висловлювати власну думку на референдумах - вони робитимуть це на Майданах, з чого зможуть скористатися вороги.

«Місцевий референдум - це інструмент, який потрібен не політикам і не чиновникам, а нам, простим громадянам. Він дозволяє впливати на рішення місцевої влади. Там, де працюють механізми прямої демократії, не відбуваються Майдани. У них просто немає потреби, коли влада прислухається до думки громадян», - переконаний Сінченко.

Читайте також: Продолжается война. Продолжаются бои. Продолжаются сказки про "перемирие"

Нагадаємо, наприкінці вересня прем'єр-міністр Володимир Гройман під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ заявив про необхідність ухвалити  закон про місцевий референдум.

Читайте також: Без дипломатических сантиментов. Украинцев предупредили: "50% населения "раздавят"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини