MENU

Геращенко: Питання звільнення заручників буде одним із ключових на переговорах щодо дорожньої карти

2661 0

На останній берлінській зустрічі, дві третини якоі були присвячені проблемам безпеки, режиму тиші, відведення і виведення військ, українському Дебальцеву, все ж достатньо емоційно звучало і гуманітарне питання. Вперше так гостро, бо раніше, як правило, обговорювали тільки безпеку і політичний блок.

Украінська сторона поставила питання звільнення заручників і допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до тюрем на окупованих територіях і в РФ. Російська сторона прогнозовано спочатку виступила проти допуску МКЧХ і відморозилася в питанні звільнення, мовляв, політв'язні в РФ не мають відношення до мінського процесу, а заручники на окупованих територіях – це питання не до Москви. Але європейські партнери підтримали позицію Украіни щодо негайного доступу МКЧХ і необхідності прогресу у звільненні заручників.

Читайте також: У питанні виборів на Донбасі маємо простір для маневру і нав'язування своєї позиції – політолог

Відмова в екстрадиції Сенцова і Кольченка на другий день після Берліну – типова кремлівська тактика: показати всім "кузькіну мать", підняти ставки в торгах, все заялозити. З іншого боку, четверо звільнених донині з російських тюрем політв'язнів ми також витягли не через екстрадицію, а лише завдяки політичним домовленостям. Тому президент, украінська влада, Мінська група і дипломати продовжують працювати, питання звільнення всіх буде одним із ключових на переговорах щодо так званої дорожньої карти.

І, звичайно, в Мінську. На жаль, маємо нових заручників не лише в РФ, але й на окупованих територіях, одного українця затримали, коли він поїхав на похорони батьків...

Враження, що друга сторона намагається затримати якнайбільше украінців, щоб потім шантажувати і торгуватися.

Читайте також: Геращенко: Україна наполягає на першочерговості виконання гуманітарного блоку мінських угод

Із важливого: цього тижня координатор в гуманітарній підгрупі від ОБСЄ Т. Фріш має отримати доступ до хлопців, до наших заручників, має їх відвідати. Дуже чекаємо результатів цієі поїздки.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини