MENU

У Києві відбудеться виставка, присвячена Єврейському науковому інституту у Вільнюсі (YIVO)

2144 0

1-13 листопада / Відкриття - 1 листопада
СЕМІНАР «Модернізм у єврейській культурі міжвоєнного періоду» - 2 листопада
Національний музей Тараса Шевченка
бульвар Тараса Шевченка 12, Київ
Куратори виставки: Лара Лемпертєне, Ґедре Янкевічюте
Дизайнер Ліна Бастене.

З 1 по 13 листопада в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться виставка,  присвячена Єврейському науковому інституту в Вільнюсі (YIVO).

У 1925 році у Вільнюсі було створено Єврейський науковий інститут (ЄНІ). Метою засновників інституту було дослідження культури європейських євреїв та поширення знань про них. Цю мету засновники ЄНІ втілювали різними способами й у різних галузях сучасної науки, таких як історія євреїв, мовознавство, література, етнографія, економіка, соціологія, психологія дітей та юнацтва. Не зосталися осторонь театр, живопис і навіть спорт.

Ця виставка присвячена початкам ЄНІ у Вільнюсі, вона відкриває цікаві свідчення культурницької діяльності цієї установи, що донедавна зберігалися в державних архівах Литви й не були відомі широкому загалу. Організатори виставки приділили увагу й трагічному завершенню діяльності інституту.

Виставка показує, як ЄНІ вплинув на національне й інтелектуальне піднесення єврейства не лише у Віленському краї, а й у всій Центральній та Східній Європі.

ОРГАНІЗАТОРИ: Національний музей Тараса Шевченка, Інститут культури Литви

ПАРТНЕРИ: Центральний державний архів Литви, Національна бібліотека Литви імені Мартінаса Мажвідаса, Державний музей євреїв Литви імені Віленського Ґаона, бібліотека Національної академії наук Литовської Республіки імені братів Врублевських, Інститут наукових досліджень діяльності ЄНІ в Нью-Йорку.

УЧАСНИКИ СЕМІНАРA: доктор Ірина Сергєєва, доктор Олексій Сінченко, художник Пінхас Фішель, доктор Ґедре Янкевічюте, доктор Міндауґас Квєткаускас, доктор Лара Лемпертєне, Людмила Шолохова кандидат наук і директор архівів бібліотеки YIVO інституту єврейських досліджень.

Учасники семінару обговорять ці процеси в порівняльній перспективі, беручидо уваги інтелектуальний і творчий розвиток єврейської громади в загальному контексті цього плідного у світовій культурі напрямку.

За медіа підтримки: 

Телеканал «ZIK» Головні розслідування країни, 

«ФОКУС» - кожної п'ятниці вся країна в фокусі!

Газета «Аргументы недели» - всі жанри окрім нудного!

«ФрАЗа.ua». Авторський погляд на життя.

«Наш Киев» - найбільший столичний інтернет-журнал

«UAinfo» - вся правда з блогосфери

Додаткову інформацію можна отримати:  

Олександра Афанасьєва, 

Mob: +38 066 317 84 39

[email protected]

www.facebook.com/Литва - Україна. Культурне партнерство 2016


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини