MENU

Спірідонов: Згодом е-декларування можуть ввести для всіх українців

3031 0

Влада вже задумується над тим, аби ввести загальне електронне декларування для всіх українців.

Про це у коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив політичний експерт Микола Спірідонов.

Він прокоментував ситуацію навколо заповнення електронних декларацій посадовцями.

«Виникає запитання до самого Президента: де його декларація? Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман нещодавно заповнив декларацію, а Президент не показав власним прикладом, як необхідно звітувати про свої статки», -  заявив М.Спірідонов.

На його думку, значення збоїв у системі електронного декларування дещо перебільшені.

«Тривалий час система працювала  нормально і можна було подати декларації. А якщо вона раптом не функціонувала, не виключена можливість для публічних осіб розмістити декларації на своєму сайті чи на сторінці у Фейсбуці.  Такі дії навряд чи стали б причиною притягнення до відповідальності за не оприлюднення декларації. Ще варіант продемонструвати спробу заповнити  електронну декларацію, коли не працює система - зробити сканування з поясненням, що декларація була подана, але система її не прийняла.  Технічні збої, про які говорять посадовці,  виглядають підозрілими. Складається враження, що самі вони якось впливають на цей процес», -  вважає М.Спірідонов.

Читайте також : Голова НАЗК назвала причину збоїв при заповненні е-декларацій.

Для посадовців,  за його словами, вигідно, аби в системі електронного декларування були збої.

«Вони не зацікавлені в заповненні декларацій, бо їхні статки ніяким чином не пояснюються офіційною зарплатою», - підкреслив експерт.

Через такі обставини, пояснив М.Спірідонов, виникають ситуації, коли депутати, наприклад,  просять бізнесменів написати розписки щодо позики їм кількох мільйонів.

«Ведення в Україні електронного декларування - це вимога заходу. Там зрозуміли: скільки грошей не направляй в Україну,  - розкрадуть. Швидше за все, захід продовжить тиснути на Україну й вимагати оприлюднення декларацій», -  пояснив експерт.

Окрім того, через кілька років е-декларування може стосуватися не тільки посадовців.

«Швидше  за все через рік-два нас теж очікує заповнення електронних декларацій. Ми поки радіємо, але за нас також візьмуться. Уже є певні проекти про загальне декларування майна, включаючи навіть вміст шаф.  Згідно з планами, які є у влади, декларувати будуть все», -  заявив М.Спірідонов.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини