MENU

Чому українці їдуть працювати в Польщу

3713 0

Ні для кого не таємниця, що в Україні зараз справжній міграційний бум - українці покидають домівки в пошуках можливостей знайти роботу з оплатою яка б дозволяла їм відчувати себе впевненіше, як зараз так і в майбутньому, пише експерт з питань трудової міграції та управління людськими ресурсами Олександр Оськін.

Варто лише вийти на вулицю, озирнутися на рекламні щити та заклеєні електроопори і ви вже зрозумієте - українці їдуть працювати в Польщу.

Чому в Польщу? Відповідь проста - і справа не в географічній чи культурній близькості цієї країни, а в законодавчих механізмах які дозволяють українцям відносно легко легально бути працевлаштованим.

Легко і легально

На даний момент в Польщі існує так звана система декларацій про намір надання роботи іноземцеві і вона значно простіша порівняно з традиційною процедурою отримання дозволу на виконання робіт. Такі декларації в народі називають «запрошеннями», «піврічними запрошеннями» або ж «освядченями» (від пол. oswiadczenie - заява), оскільки вони зазвичай становлять підставу для отримання робочої візи до Польщі.

Читайте також: Історія українських заробітчан, за якою плаче кінематограф

Дана система декларацій дає польським роботодавцям можливість приймати на роботу іноземців - України, Росії, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови. Максимальний період працевлаштування іноземця на підставі декларації не може перевищувати 6 місяців упродовж чергових 12 місяців (при цьому немає жодного значення працюватиме особа впродовж 6 місяців підряд чи з перервами).

«Запрошення» оформлює роботодавець або ж агентство з працевлаштування у письмовій формі і реєструє його в повітовому управлінні праці за місцем постійного перебування або місцезнаходження суб'єкта, який «довіряє виконання роботи», тобто дає роботу. Реєстрація такої декларації безкоштовна, процедура займає зазвичай від кількох днів до кількох тижнів.

Майже для всіх

З огляду на те, що система декларацій дозволяє запрошувати іноземців в Польщу без особливих складнощів - як поляки так і українці використовують це в своїх цілях, кожен в своїх.

Поляки - залучають українців на роботу з огляду на кризу на внутрішньому ринку праці, яка утворилася внаслідок тої ж таки трудової міграції громадян Польщі до Німеччини, Нідерландів та Великої Британії.

Українці - їдуть працювати в Польщу, вибір вакансій величезний, вимоги не значні, оплата для такого рівня робіт в 3-4 рази вища аніж вдома.

А гра на випередження - це те, що всі учасники ринку сформували систему коли «запрошення» використовуються для того щоб отримати візу, і вже тоді, кандидата з візою працевлаштовують. Така викривлена юридично але гнучка та дієва процедура відкрила для українців масу можливостей - обирати з ширшого поля вакансій (як самостійно так і з допомогою агентств), змінювати місце роботи (неодноразово), відчувати себе впевненіше (у випадку потреби - повернутися додому і потім знову продовжити роботу).

Читайте також: Історія про українських заробітчан, які не змогли викинути совок з голови

Українці стали повноцінними учасниками польського ринку праці, і претендують вже не тільки на робочі професії а й конкурують з поляками в інших галузях економіки.

Як професії найбільш популярні в Польщі та хто без проблем знайде там собі роботу - я розповім детальніше в наступному дописі.

Не багато але більше

Скільки отримують українці в Польщі? По-різному, навіть робітники які виконують однакову роботу можуть отримувати різну заробітну плату. Умови залежать від роботодавця, регіону роботи та, звичайно, самого працівника.

Істина істин - чим кращий ти фахівець тим вища твоя зарплата працює як в Польщі так і будь - якій іншій країні.

Шукати ознаки соціальної несправедливості даремна справа. Робітнику без досвіду та кваліфікацій і платять мало і сприймають його роботу як короткостроковий проект. Спеціалістам - оплата вища, проживання безкоштовне, харчування безкоштовне і всі справи з продовженням його легального перебування та роботи роботодавці в Польщі беруть на себе.

Робітник без кваліфікації (пакувальник, сортувальник, помічник і тд.) - отримує від 8 до 10 польських злотих за годину роботи (бл. 50 - 70 гривень).

Спеціалісти (столярі, зварювальники, електромонтери і тд.) - від 12 до 25 злотих за годину (від 80 до 170 гривень).

Часто можна почути аргументи, що заробітна плата не велика - та чи багато можливостей в Україні отримувати заробітну плату, скажімо в розмірі 13 000 гривень.

Трудову міграцію в нашому суспільстві звикли сприймати як негативне явище, наслідки глибокої економічної кризи - в наступних публікаціях я покажу трудову міграцію як складний процес змін локальної та глобальної економіки, які позитиви несе трудова міграція як для самих мігрантів так і їхніх співгромадян.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини