За нинішньої політики РФ виконати умови ухваленої резолюції про Крим майже неможливо - нардеп
Виконати умови резолюції про Крим, підтриманою Організацією Об'єднаних Націй, майже неможливо за нинішньої політики Російської Федерації.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив народний детутат фракції «Народний фронт», заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Ігор Гузь.
Він вважає, шанси на те, Росія дослухається до ухваленої резолюції та буде виконувати поставлені вимоги, дуже слабкі.
«Сьогодні Росія діє всупереч рішень міжнародних інституцій. Виключення з ПАРЄ, проблеми в Раді Європи і так далі. Фактично, Російська Федерація не виконує ухвалені рішення і не збирається їх виконувати. Добре, що тепер маємо підтримку резолюції ООН. Нагадаю, що і Міжнародний суд в Гаазі теж підтримав рішення на користь України, але юридично втілити їх у життя майже неможливо, зважаючи на сьогоднішню політику Росії», - пояснив депутат.
Підтримка ООН резолюції про Крим, підкреслює І.Гузь, позитивне рішення в контексті загальної геополітичної боротьби, продовженні санкцій проти РФ і впливу на міжнародну політику.
«Це позитивне рішення. Але не можу сказати, що воно переломне», - зауважив депутат.
Читайте також: Підтримка ООН резолюції про Крим дасть можливість відстоювати інтереси України в міжнародних судах - Гопко
Окрім того, сьогодні ВР звернулася до Європейського Союзу з закликом до кінця 2016 року ухвалити всі рішення для надання Україні безвізового режиму.
« Це вже крик, аби нас почули. Бо коли не почують в цьому році по «безвізу», думаю, можуть початися незворотні процеси в парламенті, які не будуть на руку єврооптимістам. Ми виконали всі умови, які вимагав Європейський Союз. Відповідно, ми вимагаємо і наполягаємо, аби цей «безвіз» був наданий в терміни, означені європейською комісією. Це кінець листопада - початок грудня», - зауважив депутат.
Якщо ж Україну не почують, І.Гузь припускає, що « не тільки в парламенті, але й серед українців буде розчарування у позиції ЄС, що не на руку нашій європейській стратегії».
Ще, підкреслив депутат, залишається шанс на те, аби українське питання було внесене в порядок денний листопадової сесії Європейського Парламенту.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки