MENU

Зволікаючи із безвізовим режимом для України, ЄС робить політичну помилку – дипломат

4890 0

У питанні надання Україні безвізового режиму Євросоюз поводиться непослідовно й некоректно, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Адже в той момент, коли влада ЄС, причому на найвищому рівні, визнала, що Україна виконала вимоги для отримання безвізового статусу, рішення, на мою думку, повинно було бути прийнято моментально.

Читайте також: Верховна Рада закликала ЄС не зволікати із наданням Україні безвізового режиму

Потрібно зрозуміти, що пов'язувати внутрішньоєвропейські процедури, які виконували інші країни, – це пов'язувати абсолютно різні речі. Є кілька десятків країн, які користуються безвізовим режимом з Європейським Союзом. Запитання: хіба припинено для них дію цього режиму, оскільки ЄС зараз обговорює таку процедуру на випадок надзвичайних ситуацій? Ні.

Відповідно, прив'язка надання Україні безвізового режиму до розроблення такої процедури абсолютно штучна. Не виключаю, що це робиться не без зовнішнього впливу.

Про який вплив йде мова? Думаю, всім зрозуміло, що на північному сході від нас є країна, яка дуже зацікавлена в тому, щоб в українців із безвізом нічого не вийшло.

Тож зволікання із безвізовим режимом із Україною, на мою думку, політична помилка Євросоюзу. Демарші, зроблені українською владою в цьому відношенні, абсолютно справедливі та правильні. 

Читайте також: Для України важливо, аби ЄС її не зрадив – депутат

Зараз, як мені здається, ми повинні говорити не про технічні речі: хто за ким (посли, парламент, Рада Європи і так далі – це вони повинні вирішити самостійно, але швидко). Я дуже сподіваюся, що до 24 листопада, до саміту Україна-ЄС, європейська сторона вирішить це питання.

В іншому разі це буде великий іміджевий прокол для всього Європейського Союзу.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини