MENU

Українська у ефірі: Нацрада виявила перших порушників

2783 0

18 листопада Національна рада розглянула перші результати моніторингу ефірів радіостанцій стосовно дотримання ними вимог закону, яким визначена обов'язкова частка звучання в ефірі пісень українською мовою. Загальнонаціональним телерадіокомпаніям «Шансон» («Радио Шансон»), «НБМ-РАДІО» («Ретро ФM»), «Телебачення і радіомовлення «Ютар» («KISS FM») і «Радіо «Нова хвиля» («M FM») із м. Харкова призначено позапланові перевірки. Про це повідомляється на офіційному сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Моніторингом регуляторного органу від 8 листопада зафіксовано, що в ефірі «Радио Шансон» частка пісень українською мовою становила 21%.

9 листопада в ефірі «Ретро ФM» у проміжку часу з 15.00 до 22.00 частка пісень українською мовою становила 24% загального обсягу пісень.

«KISS FM» згідно з даними моніторингу від 9 листопада транслював 21% пісень українською мовою, частка цих творів у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 24%, а в проміжку часу з 15.00 до 22.00 - 22%.

Харківська радіостанція «M FM» 9 листопада транслювала лише 3% україномовних пісень у проміжку часу між 15.00 і 22.00. Крім того, частка ведення передач українською мовою становила 21%.

Таким чином, у діяльності радіостанцій зафіксовано ознаки порушення частини другої статті 9 (щодо частки україномовних пісень) і частини п'ятої статті 9 (щодо мови ведення передач) Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Читайте також: Держкіно перевірятиме, чи дотримуються кінотеатри квоти в 30% національних фільмів

Відповідні норми закону передбачають, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій упродовж першого року після набуття чинності законодавчими новелами має становити 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. А частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%.

Читайте також: Радіостанції в Україні і в Польщі: порівняння двох різних світів

Результати моніторингу дотримання загальнонаціональними радіостанціями частки україномовних пісень в ефірі відображені в інфографіці:


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини