MENU

Чому маємо скасувати нинішній закон про референдум

2280 0

Рівно 25 років тому в Києві теж лежав сніг, і була неділя, й 90,3% українців на референдумі проголосували за незалежність України. Це було, мабуть, найчистіше волевиявлення в історії сучасної України, без адміністративного ресурсу чи якихось фальсифікацій. Так згадує про цей день Володимир Шаповал сьогодні, 1 грудня, на заході, де ми обговорюємо чинний закон про референдум.

Розмова про референдум непроста. З одного боку, чверть століття тому він спрацював як демократичний інструмент, що проявив волю українців, адже лише після його проведення світ почав визнавати Україну незалежною державою.

Читайте також: Незалежність – осиковий кілок у серце комуністичної російської імперії

Але ми також добре пам'ятаємо референдум Медведчука. І нещодавні Нідерланди, які в рамках соціологічної похибки на референдумі заблокували нашу Угоду про асоціацію з ЄС. І "Брекзит" теж стався внаслідок референдуму, який навряд чи веде Великобританію у вигіднішому напрямку, на мою думку.

У цьому контексті український парламент повинен вирішити долю законодавства про референдум. Нагадаю, нині досі діє януковицький закон. Він ухвалений у 2012 році безпрецедентним кнопкодавством із численими порушення Конституції України, який давав режиму хоч третій термін президенту, хоч зміну Конституції в обхід парламенту. Це закони 16 січня в кубі. І так, він досі діє.

Два роки тому ми зробили подання до Конституційного Суду, аби визнати його неконституційним. А також зареєстрували новий закон, напрацьований широкою коаліцією політиків та громадських діячів упродовж двох років. Зараз його розгляд із низки причин блокують у комітетах.

Але! Розуміючи всі ризики, які перед нами стоять, наше скликання парламенту не може залишити по собі чинний закон. Ми не можемо знати, хто виграє наступні президентські вибори, але ми точно знаємо, що не маємо права залишити цю ядерну бомбу, яка лежить у шухляді презединтського столу. Це відповідальність парламенту.

Читайте також: Чому 1 грудня – великий день новітньої історії України

"ЄвроОптимісти" заявляють про неможливість проведення на сьогодні в Україні чесного референдуму, тобто референдуму, результат якого буде відповідати реальному волевиявленню Українського народу, і вимагають ухвалити новий закон – проект №2145а від 23.06.2015.

 Усіх вітаю з цим історичним днем! На жаль, боротьба за незалежність досі продовжується. І кожний день ми робимо свій вибір, не лише під час референдумів.

Світлана ЗАЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини