Чим Україні загрожує позбавлення фінансової допомоги ЄС і МВФ
Європейський суд аудиторів заявив, що фінансова допомога ЄС Україні дає вельми обмежений ефект, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Жолудь. На думку європейців, фінансові вливання Брюсселя в нашу країну недостатньо впливові й результати тендітні, що пов'язано, перш за все, із затягуванням процесу боротьби з корупцією.
Одним із основних чинників, що знижують ефективність допомоги ЄС Україні, європейці називають вплив олігархів на політико-економічну ситуацію держави, попередивши, що програма допомоги Україні перебуває під загрозою зриву.
Читайте також: На шляху до економіки 4.0: які маємо перспективи
Як на мене, дієвість використання коштів, наданих міжнародними донорами Україні, зберігається приблизно на одному рівні. У цій сфері корупція відносно невисока, оскільки використання іноземної фінансової допомоги, як правило, ретельно контролюється. Але в кожнім разі, позбавлення донорської допомоги негативним чином позначиться на економіці України.
Міжнародна фінансова допомога важлива не тільки як джерело додаткових коштів, але і як джерело фінансування проектів, що в іншому разі не були б реалізовані. Перш за все, через відсутність експертизи в цьому напрямку, адже міжнародні донори надають не тільки кошти, а й способи їх найбільш ефективного використання – щось зробити, щось поліпшити. Тобто, нам надають експертну допомогу.
Якого розвитку подій очікувати далі? Європейські кредитори, як правило, йдуть по стопах МВФ. Якщо МВФ дає фінансування, то вони теж дають фінансування, і навпаки. Відповідно, багато що залежить від відносин України з Міжнародним валютним фондом.
Читайте також: 2,6 мільйона постраждалих внаслідок російсько-української війни отримають допомогу
Щодо МВФ, то у грудні ми повинні були отримати четвертий транш фінансової допомоги. Але вже зараз зрозуміло, що це практично неможливо. Україна не виконала взяті на себе зобов'язання щодо прийняття певних законів: початок пенсійної реформи, відкриття ринку землі тощо. Немає реформ – немає грошей.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки