MENU

Чи не час конфіскувати із влади яценюкове охвістя?

5317 0

8 грудня парламент провалив  шкідницький урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів», №5142.

Зітхнемо з полегшенням, та не розслабляймось: щойно о 17-23 закінчилось голосування, як о 18-00 Міністр юстиції П. Петренко вже насварився: «Дуже прикро, що народні депутати не знайшли в собі волю прийняти у першому читанні законопроект».

Дійсно прикро, що «народні депутати не знайшли в собі волю» наступного ж дня вигнати з роботи нахабу, який партачить закони, ще й паплюжить свого роботодавця. 

Пильнуймо і тому, що аналогічний депутатський законопроект за №3025 (Т. Чорновол (НФ), О. Барна (БПП), А. Тетерук (НФ) не знято з розгляду, а законсервовано: 02.02.2016 розгляд відкладено. Може бути поновлено.

Рейдери в законі

Писано й говорено про цей проект з лишком. З іншого боку, казане таке різне, що сухий залишок пригадати не гріх. Тим більше, що примітивний він до жаху: на що поклав око прокурор, з тим можете прощатись.

А позаяк прокурор у полі не один, то заодно прощайтесь і з тим, на що поклало око його (й усяке інше) начальство, рідні, друзі, знайомі, просто перехожі з торбами грошей.

Щоб полегшити Вам кишені, а собі життя, прокуророві досить висунути підозру, що майно Ваше підозріле, «а спростування наявності у активів ознак необґрунтованості покладається на відповідача» (доповнення до ч.1 ст. 60 Цивільного кодексу України»).

Презумпція невинуватості у нокауті. Разом з усіма іншими принципами права, та й самим правом.

Біля Конституції цей проект і не лежав. Інакше увібрав би хоч крихітку змісту хоча б з ч.ч. 4-6 ст. 41:

«Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану

Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.».

Після цього, щось додавати в плані національного законодавства зайве.

І міжнародному праву проект суперечить, зокрема статті 54 (1) (с) Конвенції ООН «Проти корупції», ратифікованої Україною (ВВР, 2007, N 49).

І висновок Комітету з питань запобігання і протидії корупції нищівний, наче звинувачувальний акт проектантам. Як і висновок Головного науково-експертного управління.

І такий, вибачайте, законопроект внесли не громили з дубинами у балаклавах, а Кабінет Міністрів України!

Прощальна гастроль «Народного фронту»

Що завтра у НФ немає - аксіома. Та сьогодні це друга за чисельністю парламентська фракція, без якої щезне ілюзія коаліції (реальної давно немає).

А без ілюзії тримати цей парламент непристойно. А до виборів президентська рать готова не надто краще за яценюківську.

Тож і шантажують друзі по серпентарію один одного дочасними виборами. Та якщо БПП підтягає до виборів резерви (сколки ПР і того ж НФ), то НФ блефує: які з них перевиборці? А ось підтримка на виборах президентських - можлива, принаймні, фінансова. На тому й порозумілись.

Спецконфіскація має дві сторони: десь щезло, десь - намалювалось. Де, шукати недовго, адже реалізується конфіскат через систему Мінюсту. Того самого, який очолює яценюківець П. Петренко. Той самий, який пхав, а зараз оплакує осоружний законопроект.

Отут собака порилась й свиня покопалась: НФ потребує вихідну допомогу на дорогу, обоз пакує. Ситуація прозора як дистилят: комусь мариться другий термін, комусь - другий мільярд.

Тож пропрезидентський уряд вніс, а президентська фракція підтримала, законопроект про матеріальну підтримку конаючого партнера.

Правда голосів недодала майже половину: треба ж проєвропейське обличчя зберігати.

Харакірі вилами

Що справа мутна ляльководи знали від початку, тому й виставили застрільниками не замазаних (до того) народних депутатів, які 03.09.2015 ініціювали вже згаданий законопроект №3025.

Бліцкриг заглох, підтягли важку урядову артилерію. І гучномовну демагогію. Не обійшлось і без голови РПЛ, який підставив рейдерам з НФ дружні вили.

Так, розкрадання державного майна національне лихо. Тут як на пожежі: одні вогонь заливають, інші - майно погорільців на власну підводу грузять.

Читайте також: Трамплін для України

Е-декларації засвідчили фантастичні обсяги неправедно нажитого. Матеріалу досить, щоб антикорупційні органи, без жодних спецій, притягли до відповідальності тисячі владних крадіїв. Почати й кінчити.

Почати з влади нинішньої, бо хто ж минулою займається як не вона? А якщо сокиру не наточити, що ж вона рубатиме? Тріски?

Он і коаліціянти таке надекларували, що впору норми цього законопроекту внести у Положення про їхні фракції і стягнути в дохід держави необґрунтовані активи їхніх членів.

А дехто, після такого е-декларування, мав би харакірі вилами обмислити.

«Янукович», як універсальна відмичка

У лементі й галасі кандидатів в узаконені рейдери, рефрен: «Янукович, Янукович». Наче заклинанням Сезам відкривають.

Зрештою, якщо справа в ньому чого ж не внесли законопроект про адресну конфіскацію майна Януковича з поплічниками? Благо прецедент прадавній: римські проскрипції.

Так, Янукович і Ко накрали багато. Так, накрадене ними державі не повернуто (крім Межигір'я). Але чому?

Для конфіскації їхніх незаконних активів достатньо наявної правової бази, включно зі спецконфіскацією, поєднаною із заочним засудженням осіб, які ховаються за кордоном. 

Та жодного (!) прецеденту майже за три роки! Тут вже не до Януковича, тут слід питати за недолугість чи корупцію з правоохоронців, Мінюсту, РНБО.

Читайте також: Три роки після Вільнюса: і де ж Асоціація?

А спроворений Мінюстом проект, навпаки, Януковича і Ко страхує: будь-яке рішення прийняте українським судом на підставі беззаконного закону скасує суд міжнародний.Он 26.10.2015 А. Портнов виграв Суд Європейського союзу у справі "Портнов проти Ради ЄС". Суд підтримав його позов і зняв санкції, такі як арешт майна, накладені Євросоюзом.

Суд встановив, що єдиною причиною санкцій був безграмотний лист генпрокуратури України. Наші умільці не лише Портнова при його статках узаконили, а й Євросоюз капітально підставили.

І справа Портнова лише перша в ряду подібних. От і виходить, що з одного боку чинна влада кришує Януковича і Ко, не порушуючи проти них проваджень на підставі існуючих законів, а з іншого - лобіює законопроект, який цю гоп-компанію страхує. І стирчать з нього не лише вуха попереднього прем'єра, а й гаманці його попередників.

Борис Беспалий, для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини