Нічне ухвалення держбюджету дозволяє маніпулювати депутатами - експерт
Ухвалення державного бюджету країни вночі, що спостерігаємо протягом кількох років, дозволяє маніпулювати депутатами.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив політичний експерт Микола Спірідонов.
Нагадаємо, у ніч із 20 на 21 грудня Верховна Рада України ухвалила державний бюджет країни на 2017 рік.
«Нічне прийняття бюджету перетворилося на певну політичну технологію. Ми третій раз поспіль приймаємо бюджет вночі. Це робиться для того , щоб взяти змором депутатів і журналістів. Це маніпуляція», - вважає експерт.
Читайте також: Верховна Рада ухвалила Держбюджет на 2017 рік
У процесі голосування, наголошує він, депутати не мали навіть на руках тексту бюджету, а поправки до нього не були чітко зафіксовані, що не можна вважати правильним ухваленням бюджету.
Експерт звертає увагу на зменшення випадків кнопкодавства порівняно з голосуваннями за держбюджети попередніх років.
«Проте кропкодавство усе ж було. Ближче до ночі рідко вистачає необхідних голосів і депутатам доводиться працювати за двох, трьох, тощо», - пояснив експерт.
Читайте також: Нічна гулянка клептократів за гроші платників податків, - Єгор Соболєв про голосування за держбюджет-2017
Нагадаємо, що розгляд проекту державного бюджету на 2017 рік планувався у четвер, 22 грудня. На думку М.Спірідонова раптове перенесення голосування на вівторок має дві причини.
«З'ясувалося, що багато кого з депутатів до четверга в Україні вже не буде. А друга причина полягає у штучно створеному цейтноті , коли депутатів поставили ситуацію проголосувати за державний бюджет у ніч з вівторка на середу. Так, в народних обранців було ще менше можливості розібратися в суті документів», - вважає експерт.
На уточнення, чи означає це, що депутатів використали, відповів: «Звичайно, ухвалення бюджету завжди пов'язане з великими торгами. У прямому сенсі цього слова».
Читайте також:Зранку бюджет Гройсмана для 42 млн громадян перетвориться на гарбуза - нардеп
Минулого року, нагадав він, Олег Ляшко заявив з трибуни, що його фракція не буде підтримувати держбюджет.
«А потім врахували його інтереси і він за півгодини заявив, що буде голосувати. І цього разу він теж голосував. Наскільки я зрозумів попередньо, його інтереси вдруге поспіль врахували за тією ж схемою», - пояснив експерт.
Він підкреслив, що під час голосування за держбюджет враховуються інтереси окремих депутатів та депутатських груп, щоб зібрати необхідну кількість голосів.
«Коаліції фактично немає і результат отримується шляхом маніпуляції, торгів та змором», - підсумував М.Спірідонов.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки