Для українських ВМС закладено два десантні катери типу "Кентавр"
Сьогодні, 28 грудня, на київському Публічному акціонерному товаристві "Завод "Ленінська кузня" проведено церемонію закладин двох десантних катерів типу "Кентавр". Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив прес-центр командування ВМС ЗСУ
Читайте також: Тактичні навчання української морської піхоти. ФОТОРЕПОРТАЖ
Будівництво цих бойових одиниць для Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбуватиметься на замовлення Міністерства оборони України. У церемонії закладин узяли участь представники Міноборони, командування ВМС ЗСУ, керівництво підприємства.
Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на непересічному значенні для розвитку флоту і зміцнення обороноздатності країни продовження будівництва бойових кораблів і катерів. Він подякував колективу ПАТ "Завод "Ленінська кузня" за плідну співпрацю. За словами керівника виду ЗСУ, раніше побудовані на підприємстві малі броньовані артилерійські катери, які отримали найменування "Аккерман" і "Бердянськ", успішно пройшли всі випробування, включені до бойового складу флоту, і вже продемонстрували свою спроможність виконувати завдання за призначенням. У квітні поточного року були закладені ще чотири катери проекту 58155, і сьогодні вони успішно будуються. Нарешті, початок будівництва двох десантних катерів демонструє послідовне нарощування бойових спроможностей національних ВМС – додав віце-адмірал Воронченко.
Своєрідним "моментом істини" церемонії стало прикріплення пам'ятних табличок на секції майбутніх катерів.
Десантний катер є спеціалізованим бойовим надводним катером різнорідних десантних сил морського компоненту сил швидкого реагування, який може виконувати завдання як самостійно, так і в складі тактичних груп катерів.
Читайте також: День українських ВМС: як відзначали й про що забули
Призначений для транспортування морем та висадки на необладнане узбережжя морського десанту, ураження (знищення) окремих малорозмірних цілей противника (об'єктів протидесантної оборони) вогневими засобами, боротьби з десантно-висадочними засобами противника, а також для боротьби з протидиверсійними силами та засобами противника, ведення розвідки і спостереження, вивчення району бойового призначення, захисту судноплавства на прикордонних річках, сприяння силам Державної прикордонної служби України в посиленні охорони державного кордону.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки