MENU

Магера спростував міф про "позаблоковий статус України"

3078 0

Інколи з вуст "фахівців" можна почути, що, начебто, "Конституція забороняє вступ України до будь-яких військово-політичних блоків".
Насправді, це чистої води маніпуляція, пише у своєму "Фейсбуці" заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Хоча чинна Конституція від 28 червня 1996 року і забороняє розміщення на території України іноземних військових баз (стаття 17), проте в тексті Основного Закону України відсутня будь-яка згадка про нейтральний статус України.

Читайте також: Навіщо Порошенкові референдум щодо НАТО

Більше того, з часу відновлення незалежності України жодного разу нейтральний статус не фіксувався на найвищому (конституційному) рівні. Цього не знайдете ні в Конституції (Основному Законі) України від 20 квітня 1978 року, ні в Конституційному договорі від 8 червня 1995 року.

Натомість, згадка про нейтральний позаблоковий статус України міститься в Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року. Однак, згадана Декларація є лише одним із актів Верховної Ради України, серед яких є також закони, постанови, резолюції, звернення, заяви, а тому не є документом конституцієдавця, тобто, актом найвищої юридичної сили. Крім того, не варто забувати, що таке рішення приймалося ще Верховною Радою Української РСР.

Читайте також: Питання, які необхідно вирішити до референдуму по НАТО

Відтак, виходячи з положень статті 92 Конституції України, питання доцільності приєднання України до міжнародних систем колективної безпеки, в тому числі - до НАТО, цілком легітимно може вирішуватися шляхом прийняття закону Верховною Радою України за звичайною (неускладненою) законодавчою процедурою.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини