MENU

Скандальна думка посла не репрезентує позицію Німеччини – політолог

1156 0

Єдиною концепцією врегулювання ситуації на Донбасі, як і раніше, залишаються Мінські угоди, але при цьому ми зіштовхуємось із тією ж перешкодою, що й минулого року: відсутність дорожньої карти щодо виконання цих домовленостей, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко.

Те, що сказав нещодавно німецький посол, – це відображення електорально-демократичного ідеалізму, властивого багатьом західним політикам. Вони наївно вважають – причому цілком серйозно, я сам із цим не раз стикався – що виборчі процедури однакові, і що вони працюють приблизно однаково що в Росії, що в Німеччині.

Читайте також: Жодних виборів за присутності окупаційних військ бути не може – Геращенко

Різниці вони не розуміють. І, на жаль, Росія це вміло використовує.

Звичайно, є серед західних політиків і ті, хто навмисно підлаштовується під таку позицію, бачачи, що на неї є попит і за неї можна отримати винагороду. Але є й ті, хто наївно вважає, що всесильна процедура виборів однаково працює скрізь, і не розуміє різниці. Думаю, німецький посол належить до цієї категорії – або він лукавить.

Але при цьому думка посла не є цілковитим відображенням позиції Німеччини. Звичайно, там теж є різні підходи, є відмінності в позиціях Ангели Меркель і нового німецького міністра закордонних справ Зіґмара Ґабріеля. Але для нас важливо, що Ґабріель, якого багато хто підозрював (і не безпідставно) у проросійських поглядах, і який виступав за пом'якшення санкцій і за те, щоб знайти компроміси з РФ, після вступу на посаду міністра закордонних справ відразу ж заявив позицію, аналогічну позиції Меркель: санкції проти Росії можуть бути зняті тільки після виконання Мінських угод.

Німеччина виступає за виконання Мінських угод. Ґабріель, як і Штайнмайєр, звичайно, більшою мірою є прихильником виконання їх політичної частини, хоча Меркель бере до уваги позицію України, що насамперед варто вирішити питання безпеки.

Наївний же підхід німецького посла – явище, поширене на Заході. І те, що ці люди не розуміють або не хочуть розуміти, що процедура виборів не може працювати, якщо немає нормальної конкуренції та не забезпечені питання безпеки, тут, думаю, треба не бойкоти оголошувати, а на пальцях показувати цьому товаришеві, чому це не може працювати так само, як у Німеччині.

Читайте також: Україна – німецький посол: взаємопрограшна ситуація

Можливо, його варто звозити кілька разів в Маріуполь, Авдіївку, Станицю Луганську. Хай побуває під обстрілом, а після цього дає пояснення, як можна в таких умовах проводити вибори на Донбасі.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини