Як в лютому зростуть ціни на продукти
Протягом січня та перших днів лютого в Україні зберігається ріст цін на хліб, молочні продукти, цукор, картоплю та овочі "борщового набору".
Молоко додало в ціні 1 гривню і зараз в середньому коштує 16,5 грн за літр продукту у м'якій упаковці, а молоко дорожчих торгових марок у твердих упаковках коштує вже по 20-25 грн за літр. Сметана подорожчала на 6 грн до 42,5 грн за літр, масло на 10 грн до 145 грн за кг.
Щодо вартості хліба та хлібобулочних виробів, то буханка пшеничного і житнього хліба перетнула психологічну межу в 11 гривень.Хліб пшеничний з борошна першого ґатунку подорожчав на 50 коп. до 11 грн 50 коп., хліб житній на 40 коп. до 11 грн 00 коп. за буханку.
Читайте також: В Україні найбільше подорожчали молочні продукти та імпортні овочі - експерт
Окрім цього, подорожчав цукор, який кожного тижня січня додавав у ціні по 10-20 копійок за кілограм. Відтак за місяць назбиралася ціла гривня, тож на продуктових ринках кілограм цукру продають за 16 гривень. У деяких торгівельних мережах та роздрібних магазинах просять навіть до 20 гривень за кіло. Ціна на соняшникову олію суттєво не змінилася і коштує в середньому 33 грн за пляшку.
Зростаючу динаміку на найбільших продовольчих ринках країни та торгівельних мережах демонстрували ціни на вітчизняні овочі. За даними Держстату протягом місяця картопля подорожчала на 84 коп. до 6,09 грн за кг, морква на 36 коп. до 4,44 грн за кг, капуста на 30 коп. до 4,1 грн за кг, буряк на 30 коп. до 4,06 грн за кг, цибуля на 17 коп. до 4,56 грн за кг. Суттєво подорожчав часник: з 60 до 90 грн за кг.
Майже не змінилися ціни на курятину та яловичину, а свинина навіть подешевшала на 5%. Сьогодні за кілограм курки охолодженої доведеться віддати в середньому 71 грн, а за кілограм битка яловичини 112 грн. Кілограм свинячої вирізки вартує 85 грн, що на 5 грн менше ніж місяцем раніше. Подешевшали і яйця. Сьогодні десяток яєць коштує 20 грн проти 24 грн місяцем раніше.
Причина здешевлення свинини та яєць криється передусім у тимчасовому скороченні обсягів експорту цих продуктів, внаслідок виявлення в окремих областях спалахів пташиного та свинячого грипу.
Читайте также: Уряд Гройсмана спровокував небувале подорожчання їжі - експерт
Даючи прогноз на найближчий місяць виходимо з розуміння, що відміна з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільгоспвиробників, зростання з 1 лютого тарифів на енергоресурси (на 22 % на газ та 3% на електроенергію з подальшим щомісячним підвищенням тарифів до 3% від рівня тарифів попереднього рівня) штовхатиме ціни вгору.
При цьому ціни на продукти харчування за всіма складовими прив'язані до курсу валют. Приміром, якщо продовжиться девальвація гривні, то здешевлення національної валюти на 1 гривню викликатиме зростання вартості хліба в середньому на 50 копійок.
Тобто якщо 1 долар вартуватиме 30 гривень є висока ймовірність, що буханка пшеничного хліба з борошна першого ґатунку коштуватиме порядку 13 гривень, житнього хліба - 12,5 гривень.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки