MENU

Чого нам чекати від виборів у Німеччині

1483 0

Ангела Меркель і Мартін Шульц

Соціал-демократи несподівано вирішили висунути на посаду федерального канцлера Мартіна Шульца, колишнього голову Європарламенту, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог-міжнародник Олексанр Сушко. Лідер Соціал-демократичної партії Зіґмар Ґабріель тим часом очолив Міністерство закордонних справ і, відповідно, вибув із боротьби за найвищий пост у німецькому уряді.

Читайте також: Франк-Вальтер Штайнмаєр – новий президент Німеччини

Робляться спроби знайти нову конфігурацію федеральної політики, зокрема – окреслити контури майбутньої широкої коаліції на випадок, якщо християнські демократи знову отримають першість, але не наберуть достатньо місць для формування власного уряду. У такому разі канцлеркою залишиться Ангела Меркель, але соціал-демократи отримають відповідні їхнім запитам портфелі. Перебування Франка-Вальтера Штайнмаєра, одного зі ключових лідерів соціал-демократів, на посту президента може частково компенсувати ці запити.
Якщо ж першість на виборах вдасться вирвати соціал-демократам, можливі інші конфігурації парламентської більшості: рожево-зелена коаліція, коаліція з ХДС (але не з Меркель на чолі, а з Шульцем).

Перехід Ґабріеля в німецький МЗС може також пояснюватися бажанням знайти точки дотику з адміністрацією Дональда Трампа. Ґабріель належить до соціал-демократів, які вважають німецько-американські відносини дуже важливими. Можливо, проамериканську лінію в Соціал-демократичній партії було вирішено підсилити, щоб остаточно знищити відносини з Америкою (перебуваючи на посаді голови німецького МЗС, Штайнмаєр встиг наговорити про Трампа чимало неприємних речей, а значить, він не зміг би бути ефективним міністром закордонних справ у частині відносин зі США).

Ґабріель вирізняється проросійськими поглядами, але не варто сильно побиватися з цього приводу. Повноваження чинного уряду закінчуються у вересні, і новий голова МЗС навряд чи стане щось міняти в його політиці щодо України. Особливо враховуючи той факт, що вирішальне слово в цих питаннях належить Меркель і її канцелярії.

Обрання Шульца кандидатом на посаду канцлера від соціал-демократів є позитивним сигналом для України. З усіх його однопартійців він, напевно, займав найбільш проукраїнську позицію. Коли Ґабріеля вважали головним кандидатом на пост канцлера, існувала загроза поновлення так званої лінії "шредеризму" в німецькій політиці. А нинішні кандидати на посаду канцлера – Шульц і Меркель – досить симпатизують Україні.

Читайте також: Перемовини щодо Донбасу: чому участь Меркель – дуже важлива

Втім, багато чого буде залежати не тільки від фігури канцлера, але й від конфігурації коаліції. Якщо коаліція буде створена без участі християнських демократів, тобто соціал-демократами за підтримки лівих і зелених, вона може бути значно меншою, ніж проукраїнська. Перш за все, через позицію лівих і частково зелених.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини