Мюнхенські підсумки
В неділю закінчилася 53-я щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Щоб бути чесними і відвертими перед собою, не потрібно занадто багато очікувати від таких зустрічей, як мюнхенська. Про це пише у блозі на сайті "Новое время" екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Мюнхенська конференція з безпеки - це, перш за все, дискусійний майданчик, де збираються безліч політичних діячів, які намагаються висловитися з найбільш актуальних питань, що хвилюють країни Північної Атлантики.
Читайте також: Мюнхенська помилка Порошенка: як безпекова конференція стала холодним душем для України
Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати. Було запропоновано багато варіантів відповіді, і всі вони були різними. Українське питання було вплетене в загальний вихор обговорень. Чи було воно першо- чи другорядним, не беруся коментувати. Адже однобока оцінка рідко відображає реальність.
Дехто каже, що українське питання відштовхують на другий план, інші з цим не погоджуються. Питання, мені здається, в іншому - чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки. Якщо можемо, значить, будемо на порядку денному. Якщо ж ні, будемо відходити на другий план.
Читайте також: Путин отреагировал на переговоры в Мюнхене, - Бутусов
Мюнхенська конференція, таким чином, була черговим приводом для України окреслити свої найболючіші питання. Той факт, що Петро Порошенко виступив на цій конференції і виклав свою позицію щодо ролі України, є, на мою думку, дуже важливим. Хтось критикував його виступ; хтось говорив, що він сфокусувався не на тому. Але це суб'єктивні оцінки. Як рухатися далі та де розставляти акценти - це завдання для аналітиків, які будуть підказувати президенту потрібну тональність.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки