Марчук констатував, що відведення важкої зброї на Донбасі було зірвано
У рамках неформальної Мінськоі платформи зустрілися з українським представником у найважливіший, ключовій безпековій Мінській підгрупі, Євгеном Кириловичем Марчуком. Ця зустріч, враховуючи актуальність теми, зібрала дуже багато депутатів. Нагадаю, що згідно із черговими домовленостями в Мінську й міністрів закордонних справ нормандського формату в Мюнхені, до 20 лютого мало відбутися відведення важкої техніки вздовж всієї лініі зіткнення і припинення вогню.
Читайте також: Геращенко: За останні тижні ескалації в Авдіївці пошкоджено 328 цивільних будинків. ФОТО
Є. Марчук розповів депутатам про реальний стан речей щодо порушення режиму тиші. Він оцінює безпекову ситуацію останніх днів як непросту, говорить про відносне зменшення обстрілів за останні два дні (при цьому гарячими залишаються Маріупольський та Авдіївський напрямки) і констатує, що відведення зброї до 21 лютого було зірвано (відбулося лише на деяких ділянках).
Це дуже важливі зустрічі, які дають депутатам інформацію про хід переговорів, певні деталі, можливість обмінятися думками, а також дають нам, учасникам Мінських груп, змогу відчути настрої та позиціі всіх депутатських фракцій.
Під час цієі зустрічі ми також вели мову про діяльність СММ ОБСЄ, жорстко засудили визнання РФ так званих документів російських окупантів і колаборантів ОРДЛО – цей жест недоброї волі ускладнює мінський процес. На думку народних депутатів, українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи має ставити перед РФ питання про скасування цього указу, бо на українських територіях мають бути тільки українські документи.
Читайте також: Дієвий приклад швидкої деокупації територій
Також ми мали дуже плідну й цікаву дискусію про міжнародний досвід реінтеграції територій. Я думаю, всі присутні депутати відчули, наскільки Є. Марчук, як і всі інші учасники Мінських груп, переживає за ситуацію, як бореться за те, аби досягти режиму тиші. І дякую Є. Марчукові за мудрість і професіоналізм, такі рідкісні в наші буремні часи.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки