Скандально відомий президент Нацакадемії агронаук Гадзало є одним з лобістів продажу української землі, – експерт
Президент Національної Академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, якого викривали раніше у зловживаннях із землею, є одним з лобістів скасування Конституційним судом мораторію на її продаж. Про це заявив на своїй сторінці у Фейсбук експерт Олексій Якубін, повідомляє РБК-Україна.
Він повідомив, що наразі Конституційний суд України розглядає подання 55 нардепів про скасування мораторію на продаж землі, що так відстоюють власники агрохолдингів та сам Гадзало.
«В кінці лютого до Конституційного суду звернулося 55 нардепів, щоб скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Зрозуміло, що парламентарії лише інструмент в руках зацікавлених сторін. У нинішній ситуації, виглядає так, що продаж землі вигідний двом сторонам: агрохолдингам, які мають кошти для придбання земель, і, відповідно до публічно циркулюючої інформації, президенту НААН Гадзало, в підпорядкуванні якого землі як у великого агрохолдингу. Останній і є, як кажуть, одним із «замовників» подання до КС», - зазначив Якубін.
Читайте також: Фермери України перекривають дороги, протестуючи проти ринку землі. ВІДЕО
Водночас експерт зауважив, що за останні два роки у діяльності НААН, яку очолює Ярослав Гадзало, були виявлені численні фінансові порушення та махінації з землею.
«З відкритих джерел відомо, що аудиторська перевірка за два останніх роки виявила в НААН порушення на майже півмільярда гривень. Крім того, понад 5 тисяч гектарів землі було вилучено, а майже 40 тисяч гектарів можуть вилучити у будь-який момент, оскільки на них в Академії немає жодних документів. Такі масштаби розкрадання навряд чи були можливі без участі вищого керівництва Академії», - резюмував Якубін.
Читайте також: Влада готує масштабну аферу з державними землями - експерт
Нагадаємо, 10 лютого група народних депутатів направила запит Генеральному прокурору України Юрію Луценку з проханням комплексно перевірити діяльність керівництва Національної академії аграрних наук щодо його причетності до схем розкрадання академічних земель. Як йдеться у запиті, НААН є фігурантом багатомільярдних корупційних скандалів, а за попередні роки Академія втратила 64% свого земельного фонду.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки