MENU

Геращенко: На сьогодні зниклими безвісти залишаються 483 українців, у заручниках – 113 осіб

2218 0

Зустрілася із президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Пітером Мауером. Подякувала за зусилля МКЧХ на підтримку громадян і територій, що постраждали від конфлікту.

Україна в рамках роботи гуманітарної групи в Мінську наполягає на залученні МКЧХ до пошуку зниклих безвісти, звільнення заручників. Не було жодної із 50 зустрічей у Мінську, де б не піднімалося це питання. І немає пояснення, чому українські тюрми є відкритими для МКЧХ та інших міжнародних місій, натомість усі пенітенціарні установи залишаються закритими на окупованих територіях і в РФ, де є українські політв'язні.

Читайте також: Чим Росія й ОРДЛО відрізняються від найодіозніших диктаторських режимів

Чому МКЧХ не дозволяють провідати українців в ОРДЛО, передати їм листи чи посилки від родичів? Також ОРДЛО проти залучення МКЧХ до процесу звільнення заручників. Ми пропонували, щоб спільна місія МКЧХ і комітет ООН із прав людини зібрали заяви тих людей, які є у списках ОРДЛО на звільнення, але бажають залишитися на контрольованих українською владою територіях. Але на нинішньому етапі цю місію виконуватиме тільки представництво ООН із прав людини, так домовилися в Мінську.

Робимо все, щоб цей етап було пройдено якнайшвидше, і для відкриття шляху до звільнення незаконно утримуваних українців. На сьогодні зниклими безвісти залишаються 483 українців ( згідно зі списків СБУ), в заручниках – 113 осіб (знаємо про місце перебування лише 58 громадян із цього списку).

Читайте також: Геращенко розповіла, від чого залежить питання звільнення заручників

Ми підтримуємо ініціативу МКЧХ зі створення механізму для пошуку зниклих безвісти та додаткових механізмів і важелів для захисту критичної інфраструктури. У гуманітарних питаннях Украіна відкрита, стоїть на позиціях їх пріоритетності й готова до їх вирішення.

Також обговорили питання роботи КПВВ, гуманітарні проекти, вдосконалення законодавства у сфері захисту родин зниклих безвісти.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини