Економіст: Головне завдання Служби фінансових розслідувань – детінізація української економіки
Створення Служби фінансових розслідувань – це одна з вимог наших західних партнерів у контексті боротьби з корупцією в Україні. І тут найважливіше – чи зможе ця служба працювати дійсно незалежно, об'єктивно, чи не зведеться її робота до того, що поки що ми маємо з НАБУ. Коли цей орган нібито починає справи, навіть арештовує когось, але далі ці процеси не завершуються судовим рішенням із покаранням винних.
Читайте також: Поховання податкової міліції – тільки перший етап. Що має бути далі?
Важливо, щоб цю службу не використовували лише представники влади для боротьби з бізнес-опонентами чи конкурентами. А ще найважливіше, щоб ця служба більшу увагу звертала на крупних платників податків, а не на малий і середній бізнес, як це в нас дуже часто буває. Бо саме у великого бізнесу є найбільше фінансових порушень, зокрема використання офшорних компаній та офшорних схем і приховування податків. Тому тут важливо, щоб ця служба дійсно спрямувала свою увагу туди, де найбільше фінансових порушень і збитків для бюджету країни.
Головне завдання цієї служби – детінізація української економіки. А головна тінь у нас – це використання офшорних схем. І зарплата в конвертах. Тому якщо вони зосередять свою увагу саме на цьому, тоді детінізація поступово стане серйозною. Якщо ж вони знову будуть боротися з представниками малого і середнього бізнесу, ефекту особливого від цієї служби для країни не буде.
Створення цієї служби – є однією з вимог наших фінансових партнерів. Але стримує їх від інвестування дещо інше – щоб заходили масштабні інвестиції в Україну, у нас є всі необхідні передумови: дуже унікальна комбінація ресурсів, причому всіх видів, які зосереджені на нашій території, починаючи від природніх ресурсів і закінчуючи людськими.
Читайте також: Українська економіка: що потребує невідкладного реформування
Єдине, чого не вистачає Україні для масштабних інвестицій – це прогнозованої економічної політики уряду й НБУ. У непрогнозоване середовище ніхто серйозні гроші інвестувати не буде, тому що будь-який інвестор не інвестує на півроку чи на рік. Якщо він інвестує великі гроші, він повинен працювати за бізнес-планом мінімум років на десять. А як в Україні можна реалізувати бізнес-план на 10 років, коли в нас упродовж одного фінансового року постійно вносяться зміни в податкове, бюджетне, адміністративне законодавства? Я вже не кажу, що робота НБУ взагалі непрогнозована.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки