MENU

Путін прикрився терактом у Лондоні, аби прибрати свого ворога

6451 0

Тоді як весь світ зосередив увагу на Лондоні, де напередодні стався страшний смертельний теракт біля парламенту, декілька жахливих інцидентів сталися у четвер в Україні, які київська влада охарактеризувала як зусилля Росії з дестабілізації ситуації в країні.

Вбивство в центрі Києва серед білого дня колишнього російського депутата в четвер вранці сталося через кілька годин після вибуху на військовому складі боєприпасів в місті Балаклія на північному сході України, через що 20000 осіб було евакуйовано.

На зустрічі із співробітниками служби безпеки в Києві в четвер, президент України Петро Порошенко відзначив збіг у терміні обох інцидентів.

"Я вважаю, що це не випадково, що вбивство сталося в той же день, що й диверсія у Балаклії" –  сказав Порошенко.

"Це стара стратегія Росії – планувати і проводити свої атаки, коли увага всього світу зосереджена в іншому місці, – сказав Марсель ван Герпен, директор Фонду Цицерона, голландського мозкового центру The Daily Signal. – Теракт у Лондоні і незгасаюча трясовина в Білому домі, надають відмінний привід Кремлю для дестабілізуючих дій".

Читайте також: Почему не уберегли Вороненкова?

Також в четвер, в Одесі, судноплавному хабі на Чорному морі і третьому найбільш густонаселеному місті України, СБУ заарештувало дев'ять осіб, обвинувачених у приналежності до диверсійного кола, організованого іноземною військовою розвідкою Росії, ГРУ.

"Ми провели багатоступеневу спеціальну операцію зі знешкодження мережі нагляду російських спецслужб", – розповів Олександр Ткачук, начальник відділу СБУ.

Ван Герпен зауважив, що арешт в Одесі скоріш за все був "щасливим випадком" СБУ, час якого співпав з подіями у четвер.

Проте, "це ясно показує, що Кремль не відмовився від своїх агресивних планів захопити "Новоросію", – додав Ван Герпен, маючи на увазі територію історичної Російської імперії на північ від Чорного моря, якою є сучасна Україна.

Спосіб cкоєння злочину

Колишній російський парламентарій Денис Вороненков, який був критиком російського президента Володимира Путіна і втік в Україну в 2016 році, був застрелений біля 11:25 ранку четверга, коли виходив з Прем'єр Паласу в центрі Києва зі своїм охоронцем.

Охоронець відкрив вогонь у відповідь і був також поранений.

Вороненков помер в результаті чотирьох пострілів – два рази кулі попали у голову і один раз в шию і живіт. Вбивця, який був поранений у відповідь, пізніше помер в хірургії в лікарні Києва.

Порошенко назвав вбивство Вороненкова "актом державного тероризму з боку Росії".

"В черговий раз ми бачимо метод з підручника російської спецназу, який ми неодноразово бачили в різних європейських столицях", - сказав Порошенко.

Тіло Вороненкова залишилося лежати в калюжі крові на тротуарі всього в декількох метрах від парку Шевченка, улюбленого місця сімей і студентів, щоб насолодитися весняним днем, поруч із входом до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, один з головних навчальних закладів країни.

Вороненков та його дружина отримали громадянство України в грудні 2016 року. Колишній російський депутат був ключовим свідком у справі України щодо державної зради колишнього українського президента Віктора Януковича, який втік до Росії після того, як був повалений проєвропейськими вуличними протестами в лютому 2014 року.

Вороненков був відвертим критиком Путіна. У лютому 2017 року колишній російський член КПРФ порівняв режим Путіна з нацистською Німеччиною.

"Ситуація в Росії зараз така сама, як в гітлерівській нацистській Німеччині, - сказав Вороненков в інтерв'ю українським ЗМІ. – Всі знали, що він убивав євреїв, але продовжували співпрацювати впродовж багатьох років, роблячи вигляд, що нічого не відбувається ... багато чого схожого зараз відбувається і в Росії".

Нахабне вбивство такого гучного критика Путіна спонукало зокрема Порошенка та українського генерального прокурора Юрія Луценка одразу припустити, що за атакою стоїть Росія.

"Це було демонстративне виконання, характерне для Кремля", – написав Луценко у Facebook.

"Не дуже хороша річ"

Станом на четвер, число жертв від вибуху на військовому арсеналі у Балаклії залишається невідомим. Досі слідчі офіційно не оголосили, чи був це нещасний випадок чи навмисний акт саботажу, однак багато хто з українських депутатів і зарубіжних аналітиків одразу ж припустили, що тут була залучена Росія.

Ван Герпен описав вибух у Балаклії як "вельми дестабілізуючий".

"Це один з найбільших складів в Україні, і це є знаком для українського уряду, що Росія може вдарити по Україні де сама захоче", - сказав Ван Герпен.

Деякі, однак, сумніваються, що інциденти в четвер по всій Україні сталися один за одним не випадково.

"Я не думаю, що вони пов'язані між собою, але вони точно не демонструють картину стабільності, - сказав Майкл Боцюрків, колишній представник Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні. - Для будь-якої великої столиці, вбивство серед білого дня посеред міста публічної особи - не дуже хороша річ".

Це один з найбільших складів в Україні, і це є знаком для українського уряду, що Росія може вдарити по Україні де сама захоче

ОБСЄ є багатонаціональною групою, якій доручено здійснювати моніторинг припинення вогню війни України.

Безперервна війна на сході України, яка почалася в квітні 2014 року наповнила чорний ринок України незаконною зброєю і боєприпасами. Згідно з Боцюрковим, наявність зброї із зони бойових дій може створити проблеми безпеки для України.

Читайте також: Люди под властью террористических республик - рабы, на которых наживаются российские боевики

"Ми знаємо, що Україною поширюється дуже багато зброї і це призвело до збільшення злочинності", - сказав Боцюрків.

За даними Управління ГПУ, відбулося близько 2000 злочинів із застосуванням зброї в Україні за перші дев'ять місяців 2014 року, в порівнянні з 581 за той же період в 2013. Тобто, кількість злочинів за рік початку війни збільшилася на 345 відсотків.

Тим часом, боротьба в триваючої війні на сході України не вгамувалась і в четвер.

Протягом війни в Україні було вбито близько 10 тисяч українців, близько 1,7 мільйона осіб стали вимушеними переселенцями.

Нолан ПЕТЕРСОН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини