MENU

Польща звинувачує російських диспетчерів у Смоленській катастрофі

1648 0

Польска прокуратура винесла звинувачення російським диспетчерам у справі Смоленської катастрофи, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Польський уряд неодноразово говорив про невдоволення результатами того розслідування, яке проводилось російською стороною у зв'язку з цією трагедією. Поляки незадоволені тим, що російська сторона відмовляється надавати необхідні матеріали цього розслідування. Зокрема й уламки літака, який зазнав катастрофи під Смоленськом.

Читайте також: Міністр оборони Польщі назвав терактом катастрофу літака під Смоленськом

Польський уряд також незадоволений діями попереднього уряду в цьому плані. Це незадоволення вже навіть перейшло на рівень польської внутрішньополітичної дискусії, з акцентом на те, що попередній польський уряд начебто пішов на деякі кроки у відносинах з Росією, на які він не міг іти. Називати цю ситуацію новим загостренням не буду, оскільки позиція польської сторони відома і зараз просто знаходить своє чергове підтвердження.

Чи може Польща захистити власні інтереси в рамках міжнародного права? Це риторичне запитання лише з однієї причини. Міжнародне право передбачає, що його учасники поважають це міжнародне право. Коли ж однією зі сторін у суперечці є Російська Федерація, загальноприйняті норми і принципи міжнародного права не функціонують, тому що Росія тлумачить їх як їй заманеться. Отже, за таких обставин будь-які кроки польської сторони, які були б нормальною практикою у відносинах з іншою цивілізованою державою, просто не діють.

Тому можна лише сподіватися, що зі плином часу із зміною політичної ситуації в Росії зміниться і ставлення російського уряду до цієї проблеми. А поки що жодних шансів немає. Скарга Польщі на Росію у Гаагу займе чергових кільканадцять років. Звичайно, це можна робити, але я не вірю, що це дасть якийсь швидкий результат, тому що навіть від моменту подання скарги до моменту рішення суду проходять роки.

Читайте також: У Варшаві голови парламентів України, Литви й Польщі домовилися про співпрацю. ФОТО

Ми повинні лише сподіватися на те, що зі зміною політичного режиму (але коли це відбудеться, ніхто не знає), можливо відбудуться певні зміни у ставленні Російської Федерації до зобов'язань за міжнародним правом. Поки що ці зобов'язання не лише не виконуються, а й грубо порушуються, тому чекати зараз від Росії якихось кроків назустріч – дуже наївна справа.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини