Чому безвізовий режим із ЄС – неабиякий здобуток для України
Багатостраждальний безвіз... Чому безвізовий режим насправді важливий для України?
Свобода пересування – це одна з базових свобод людини, а для українців можливість вільного пересування в межах всієї Європи – це капітал для майбутнього, реальна можливість посилення міжлюдських контактів, зближення українського гуманітарного простору із загальноєвропейським, взаємопроникнення та взаємозбагачення наших суспільств.
Читайте також: Європарламент підтримав безвіз для України
Безвізовий режим стане хорошим сигналом для зарубіжного капіталу, оскільки Європейський Союз цим визнає певний рівень стабільності й безпеки в країні. Це якісно покращить ділові зв'язки українського бізнесу (зокрема й малого) із західними партнерами і зробить привабливішим інвестиційний клімат у країні. Надаючи безвізовий режим, ЄС вимагав прийняття законодавства, яке робить прозорішими бізнес, реєстри власності, податкову систему.
Отримання безвізового режиму стало спільною перемогою України та ЄС. Це означає, що Україна співставна з сусідніми центральноєвропейськими державами. Така атмосфера сприятиме зниженню відсотків на кредити, зменшенню банківської ставки, включить наших виробників у ланцюжки доданої вартості. Отже й експорт сприйматиметься легше, ринки стануть доступніші. Результати не з'являться вже завтра, але процес пішов.
Актуальність питання безвізового режиму для українців розбиває всі аргументи людей, які стверджують, що безвіз для українців неактуальний, оскільки більшість українців не мають фінансової можливості їздити в ЄС. Насправді, саме бюрократичні перепони заважають багатьом українцям відвідувати Європу, яка зовсім поруч.
Читайте також: Безвіз повинен зробити найголовніше. Пожвавити комунікацію – політолог
Фінансова ситуація – явище, що постійно змінюється й цьому з-поміж іншого сприятиме зняття бюрократичних бар'єрів. Відсутність візових бар'єрів насамперед пожвавить авіаційне, залізничне та автомобільне сполучення України з рештою Європи, створить конкуренцію, що, в свою чергу, сприятиме зниженню ціни на квитки. На кожній візі людина економитиме понад тисячу гривень, не кажучи вже про можливість вільно планувати особисті чи ділові поїздки. А подорожі до сусідніх Польщі, Румунії чи Угорщини співмірні в ціні з поїздками Україною.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки