MENU

Закон про ринок електроенергії: більшість депутатів не розуміють, що вони прийняли – думка

2198 0

Один з народних депутатів, член Блоку Петра Порошенка, цілий заступник голови Комітету з питань економіки Верховної Ради Юрій Соловей показав своє повне нерозуміння електроенергетичної системи, ролі в ній різних видів генеруючих потужностей та появи реальної конкуренції.  

Цей депутат вчора проголосував "ЗА" Закон "Про ринок електричної енергії". При цьому у фейсбуці в дискусії з Andriy Gerus, пан Соловей вважає, що теплова генерація, яка працює у сегменті покриття піків навантаження, оскільки її потужностями можна маневрувати, буде неконкурентною.

Звичайно теплова генерація не може конкурувати з дешевою атомною. Але їй і не потрібно цього робити, бо вони працюють в різник режимах і не конкурують одна з одною!!!

Читайте також: Ринок газу в Україні можливий через два роки, якщо облгази працюватимуть у дві зміни

Також, на думку народного депутата, нові потужності повинні з'являтися за магічним "ХАЙ".

По-перше, для появи нових потужностей потрібен дефіцит цієї самої потужності. Тому що електроенергія споживається і виробляється одномоментно. ЇЇ не можна виробити на склад. А в умовах падіння економіки, розвитком якої мав би займатися Комітет, де заступником голови трудиться цей депутат, в Україні є профіцит потужностей.

Читайте також: Прийнятий закон "Про ринок електричної енергії". Добре чи погано?

По-друге, з моменту виникнення бажання до моменту введення в експлуатацію великих електростанцій потрібно 5-10 років. В умовах економічного і правового хаосу жоден інвестор не буде будувати енергооб'єкт вартістью в декілька мільярдів доларів.

Очевидно, що з 277-ми народних депутатів, що підтримали вчора Закон "Про ринок електроенергії", і десятка не назбирається тих, хто розуміє, що вони в дійсності прийняли!!!

Олександр ТРОХИМЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини