MENU

Що означає російська відмова від "Євробачення"

3478 0

Відмова Росії не тільки від участі в українському "Євробаченні", але й від трансляції конкурсу – продовження системного конфлікту між нашими двома країнами, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. Можна навіть говорити про холодну війну, яка поступово розгортається ще з 2014 року, початку гібридної війни Росії проти України.

Нинішня ситуація – продовження конфлікту з "Євробаченням". Оскільки Україна відмовилася йти на якісь поступки щодо присутності російської учасниці в Києві, Москва пішла на демарш. Це цілком логічний розвиток подій, адже йдеться про системне протистоянні Росії й України в найрізноманітніших сферах, навіть у такому локальному конфлікті на майданчику "Євробачення".

Читайте також: Росія офіційно відмовилась від участі в "Євробаченні"

Не варто також чекати будь-якої реакції російської громадськості на тему "Євробачення". Частину росіян хвилюють соціально-економічні проблеми, іншу частину – питання корупції та соціальної несправедливості (тут ситуація чимось схожа на нашу). У невеликого сегмента населення є також політичне неприйняття Путіна. Тому думати, що відмова показувати "Євробачення" викличе хоч якусь політичну реакцію в Росії – з нашого боку було б наївно. Ніякої реакції суспільства не буде.

Більш того, підліткова реакція керівництва їхньої країни на відмову від "Євробачення" зовсім не сприймається такою росіянами. Вони сприймають це нормально, як відповідь ворогам. Навпаки, росіяни вважають "підлітковою" українську реакцію на весь цей конфлікт. На їхню думку – це дивна образа. Про Крим, мовляв, уже треба забути, треба відновлювати відносини з сусідом. Тому багато хто з них щиро не розуміє, чого це Україна ображається на якісь дрібниці. Нам пора вже зрозуміти, що росіяни реагують на цей конфлікт не так, як ми реагуємо.

Читайте також: Учасники "Євробачення-2017" заговорили українською. ВІДЕО

Відмова від "Євробачення" піднімає питання можливості культурної ізоляції Росії. На повну ізоляцію вони навряд чи підуть, оскільки там є противники такого розвитку подій, але теорія "обложеного табору" та культурного протистояння із Заходом – досить популярна в сучасній Росії. Однак більшість представників російської еліти все ж не захоче перетворення їх країни на Північну Корею.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини