Чому гонорари українських співаків на "Євробаченні" – нормальні
З приводу гонорарів артистів на Євробаченні.
Реакція чималої частини українського суспільства на опубліковані цифри гонорарів Джамали, Руслани та ONUKA показала в черговий раз, в якій же дикій та постсовковій країні ми мешкаємо. Й ось чому. У формі питання - відповідь. Сорі за багато тексту.
1) А що, за музику взагалі треба платити?
Так, треба. Музика - це така сама, ні, навіть набагато більш важка робота, ніж будь-яка інша. Яка потребує щоденної копіткої праці над собою, величезних фінансових та особистих вкладень у себе та справу, гігантських витрат на підготовку шоу та самого музичного матеріалу.
Читайте також: Росії та Україні можуть на три роки заборонити брати участь у "Євробаченні"
Це в совку музика була безкоштовним додатком до "культмасових заходів". Тільки у жлобів музика - це погорлати в караоке чи погоцати під "рюмку водки" в кабачному. Музика - це такий само товар, як їжа, сантехніка чи автівка. Навіть більш складна, бо не має 100 % гарантій прорахування та повернення, адже смаки важко вгадати на всі сто. Треба платити й за концерт, й за пісню, яку ви скачуєте собі на телефон, й за те, що радіо чи ресторан ставить цю пісню й цим приваблює клієнта. Музикант має право заробляти на своєму товарі. Особливо враховуючи, скільки він в нього вкладає й як мало в реальності зазвичай отримує в умовах, коли більшість населення класти хотіло на поняття інтелектуальної власності. Ви ж будете протестувати, якщо вас змусять вирощену вами картоплю продати безкоштовно? Ну, так а чому музикант має працювати задарма?
2) А чому так багато? Чого ми цим сукам маємо з бюджету платити?
Відкрию страшний секрет. Коли рік тому більшість сьогоднішніх критиканів вижчали від радощів - Україна виграла Євробачення! - то насправді його виграла не так Україна, як сама Джамала. Яка вклала в це величезну купу СВОЇХ ОСОБИСТИХ КОШТІВ. Майже все робилося за її гроші та гроші меценатів. Не знаю, чи платила вона особисто ще внесок за право участі в конкурсі - Руслана та Олександр Пономарьов, наскільки я знаю - платили. Й якщо вже на то пішло, країна цілком може собі дозволити хоч якось відшкодувати їй витрачене. 36 тисяч доларів - це зовсім не захмарні гроші для людини, яка привезла Євробачення до країни, не кажучи вже про репутаційні вигоди.
Читайте також: Під час "Євробачення" у Києві відбудеться масштабний фестиваль повітряних куль
Далі. Джамала - топова співачка, яка в тренді. І яка в ранзі переможниці конкурсу має повне право просити такий гонорар, який вважає за потрібний. Зрештою, не хочете - не платіть. Хочете? Ну сорі - я коштую стільки. Це - НОРМАЛЬНО. Успіх має вимірюватися в грошах.
Уявляю, до речі, як порве пукани у багатьох фанатів "Океану Ельзи", якщо вони дізнаються гонорар команди та особисто пана Вакарчука. Він же святим духом має харчуватися, так?
Головне - це те, що ці гроші підуть далеко не тільки в кишеню нібито ненажерливої співачки. Вони йдуть на шоу, 3 концертні номери, музикантів, підготовку шоу, балету тощо. Зрозуміло, що критикани й гадки не мають, як дорого все це коштує. Я вже не кажу про її представницьку роль як переможниці, за, прикиньте, теж треба платити. Теж саме стосується й Руслани (теж переможиці в Євробаченні, до речі) та Онуки.
3) А чого на ці гроші не купити танків?
Тому, ідіоти ви такі, що культура - це не менш, а навіть нерідко більш потужна зброя за танки. Одна перемога на Євробаченні зробила більше в плані просування іміджу країни, ніж 10 речників МО. Артист - це дуже важка доля у воюючій країні. Й те, що ці пані роблять, не уподібнюючись купі колег, які продовжують мати справу з агресором, заслуговує не тільки на повагу, а й на можливість заробляти нормальні гроші в себе вдома.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки