MENU

Як правильно звільнитися з роботи

3660 0

Ваш останній робочий день в компанії так само важливий, як і перший.
У житті кожного найманого працівника настає момент, коли він відкидається в своєму кріслі, чесно дивиться на те, що робить, і запитує себе: «А чи варто продовжувати? Чи не пора час пошукати інші варіанти? Піти з роботи і рухатися далі?»

Буває, застрягнеш там, де тобі не світить підвищення, і розумієш, що твої навички можна було б краще задіяти в іншій компанії. Буває, робиш не зовсім те, що тобі підходить, і думаєш спробувати себе в інших напрямках. Або ж втомлюєшся від роботи, заради якої важко навіть прокидатися вранці.

Дослідження агентства Harris Interactive показало, що 74% найманих працівників подумують про зміну роботи. Якими б не були причини звільнитися, зробити це можна або правильно або неправильно. Нижче наведено кілька порад, як звільнитися з роботи на хорошій ноті.

Спокійно повідомляти про звільнення буває непросто, але необхідно

Якщо ви звільняєтеся через погане ставлення або невизнання заслуг перед компанією, зберігати спокій при звільненні буває непросто. Проте, скандал може вийти вам боком. Наприклад, потенційний роботодавець може поцікавитися у старого боса, якої він думки про ваш характер і трудову етику.

Читайте також: 6 ошибок, которые могут привести к краху вашей карьеры

Постарайтеся, щоб спілкування було позитивне або нейтральне

Якщо ви гарненько задумаєтеся, то зрозумієте, що з негативу ніколи нічого доброго не виходить. Навіть якщо у вас погана робота і бос, який не вміє працювати з людьми, не дозволяйте цьому задавати тон. Майбутні роботодавці, як правило, прислухаються до думки колишнього начальника.

Найкраще повідомляти про відхід особисто

Ви вже, напевно, знаєте, коли вашого боса можна застати одного. Як вже було сказано, в розмові з ним потрібно залишатися позитивним - навіть якщо повідомляєш погані новини. Не забувайте, що ви не перша людина, що звільняється з цієї компанії. І вже точно не остання.

Перш ніж йти до начальника, подумайте, що ви скажете. Навіть якщо причина відходу нормальна, розмова буде незручна і складна. Будьте рішучими і готовими до того, що, можливо, доведеться відповісти на питання, у тому числі неприємні. Будьте професійними.

Що потрібно написати у прощальному листі і згадати в особистих розмовах:

1. Подякуйте начальнику за можливість попрацювати на цьому місці. Хороший це був досвід чи поганий, завжди будьте вдячні за можливість навчитися чогось нового, вирости в професійному плані. Непогано було б також написати декілька слів про позитивний досвід роботи з окремими колегами.

2. Причина, через яку ви йдете. Розписувати принади вашої нової роботи не обов'язково. Можливо, ви йдете тому, що хочете продовжити навчання чи потрібно доглядати за літніми батьками. Не варто писати нічого, що виставить вашого боса або колег у негативному світлі.

3. Допомога, яку ви можете надати при відході. Не завадить сказати начальнику, що ви готові навчити нового співробітника специфіці його роботи та/або відповісти на питання, які в нього виникатимуть, після вашого відходу.

4. Повідомляйте про звільнення за два тижні. Це звичайна практика. Якщо з якоїсь причини ви не змогли попередити роботодавця про звільнення за два тижні, поговоріть з ним. З'ясуйте, чи є якась можливість піти раніше.

5. Точна дата відходу. Повідомте точний день відходу з компанії.

Читайте також: Часто образование является входным билетом в большую карьеру

До чого потрібно бути готовим

Можливо, ваш менеджер не хоче, щоб ви йшли, і спробує вас переконати. Що тоді? Якщо ви точно вирішили йти, так і скажіть.

Існує також імовірність, що після повідомлення про відхід бос попросить вас зібрати речі і піти негайно. Тому перед розмовою з роботодавцем зберіть все, що належить особисто вам.

Вас також можуть попросити негайно віддати все, що належить компанії: ноутбук, машину, телефон.

Пам'ятайте: те, як ви залишаєте компанію, не менш важливо, ніж те, як у неї подавалися. Докладіть ще трохи зусиль, і підіть нормально. Це дуже допоможе вам у вашій подальшій кар'єрі.

Еріка ВАГНЕР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини