Найкраще – дітям або "Мажори" і порожнеча
Будь-які батьки апріорі бажають своїм дітям найкращого. Ну, звичайно ж, якщо це не якісь обмежені антисоціальні фріки суспільства. Відповідно, намагаються дати своєму чаду це найкраще. Можливості у всіх різні, але мотив один. Вони хочуть, щоб діти мали добру освіту, жили в сприятливому середовищі, мали можливість заробляти для себе і для своїх сімей, почували себе гідно у власній країні. Вони не будуть вчити дитину самостверджуватися за рахунок когось іншого, якщо в них, звичайно, є совість та відповідна зрілість. Така мотивація цілком логічна і вона не потребує оспорювання. Найкраще - дітям.
Через це слова президента Порошенка про те, що він відправив своє чадо навчатися до Лондона, «бо не хоче бачити їх мажорами», як на мене, смачний плювок в обличчя більшості українських громадян. Що ж, я не можу засудити людські інстинкти, тим більше батьківські. Людина має можливість відправити дитину за кордон та заплатити за її навчання кілька десятків тисяч умовних одиниць на рік. Питання про походження коштів теж є. Завжди було. І тим не менш. Він має можливість і використовує її.
Читайте також: Що може знати про Україну президент, син якої навчається в Англії?
Тут як раз питань не виникає. Вони виникають на співставленні з іншими українцями.
Нинішня влада і президент, як людина, котра фактично має зараз найбільші повноваження (прямо і опосередковано через своїх депутатів, міністрів і т.д.), мав усі можливості для того, щоб поліпшити власне освіту тут в Україні. Право законодавчої ініціативи, можливості лобізму, фактичний вплив на процес імплементації реформ та інновацій. Все це він мав і ще досі має.
Чи можна було за три роки реформувати систему освіти? Розробити якісно нові навчальні програми, змінити підходи, викреслити зайвий патерналізм, почати вчити дітей не зациклюватися на банальному запам'ятовуванні купи непотрібної інформації, а навчити жити і працювати в світі, що стрімко розвивається, виховувати переможців тощо. Можна було. Часу мали вдосталь. Але не скористалися ним. У вишах досі панує корупція, а ректори досі використовують їх як годівниці та елемент адмінресурсу під час виборчих кампаній. Яка там Європа?
Читайте також: Журналіст про прес-конференцію Порошенка: "Я не отримав відповіді на жодне з чотирьох питань"
І тепер президент каже про «мажорів». Звичайно, якби він вірив у те, що його діти зможуть отримати максимум від освіти тут в Україні, вони би, можливо навчалися тут. Але цього не відбувається. Він сам власними руками підписав вирок українській освіті. Продемонстрував, що це не пріоритет. Що держава як не вкладала в якісний розвиток освіти, так і не буде вкладати.
Але логіка «я не хочу, щоб мої діти були мажорами, а тому відправив їх в Лондон»... Певно президента не готували до відповіді на таке питання, от він і випалив. А саме такі відповіді, які не готуються, можуть розповісти найбільше.
Своїм висловом він знову принизив українців, як і у випадку із собачою будкою. Його діти порівняно з дітьми більшості українців - мажори. І вони не будуть навчатися поряд з дітьми його виборців. І це не тільки про самого Порошенка. В нинішньому правлячому класі взагалі так заведено. Він подбає про добробут власних дітей, проте, не дітей тих, хто їх обирав. Хоча, власне, для того й обирав, щоб влада дбала про майбутнє всіх українців, а не лише самих себе.
Тут одне з двох.
Або їх діти мали би вчитися в Україні і показувати приклад, що вони обрали вітчизняну освіту.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки