MENU

Освіта – вона і в Африці освіта

1465 0

ПОРІВНЯЛЬНА АРИФМЕТИКА

... «Алжир має більше трьох десятків «вілайя», тобто областей. Звідси виходить за 300 тисяч випускників академічних ліцеїв, що мінімум у півтора рази більше нашої загальної кількості випускників шкіл. В Алжирі є кошти для потрійної перевірки робіт ЗНО неформального формату, тобто так, щоб не провокувати випускників до вгадування, а в України не має»???

Все у світі людей має той чи інший рівень цінності. Різні моделі організації справи також різну цінність. В освіті зокрема. Зрозуміло, що мова про оргпорядки, у яких зацікавлені мільйони громадян, котрі позиціонують себе як порядні люди і не мова про тіньові «цінності» окремих відкрито асоціальних сегментів суспільства та не про приховані бандитські кола різного рівня зрощення з представниками/керівництвом окремих владних органів там чи сям.

ЯКІСНЕ ВРАЖЕННЯ

Колись під час контрактної роботи в Алжирі був вражений тим на скільки «якийсь Алжир» в освіті був краще організованим та на порядки більш сучасним і просунутим ніж «потужний» Радянський Союз.

Аналогічні враження, пригадую, були й у колишнього воротаря московського «Спартака», якому, як він сам казав «пощастило попасти на роботу футбольним тренером» в алжирську команду, заздрячи нам, вчителям академічних ліцеїв та викладачам університету, з того приводу, що на відміну від нас він не володів французькою і доводилося працювати через перекладача.

Читайте також: Національна система освіти. Фактор ЇЇ авторитетності

Так само працювали з перекладачами й наші контрактники в тамтешніх професійних ліцеях. Якось був попав до такого ліцею завдяки земляку, який взявся одного вихідного підфарбовати з пульверизатора мого тамтешнього 14-річного «Сітроен-GS». Так той весь показуючи праворуч і ліворуч промовляв: «Навіть у моєму училищі, що базується на одному з найбільших суднобудівних заводів Союзу матеріальна база у рази слабкіша, а багато чого мої радянські колеги ще ніколи й не бачили».

СУХІ ЦИФРИ

Ось це «11827 candidats au bac 2017 à Mostaganem» показує кількість тих, випускників академічних ліцеїв однієї з областей Алжиру, які будуть проходити тамтешнє ЗНО у цьому році. Працюватиме 46 атестаційних пунктів. Всі випускники-кандидати на вступ до ВНЗ розсіяні по різних пунктах, а перевірка їхніх робіт у зашифрованому вигляді буде здійснюватися у двох ліцеях: «Les copies du BAC seront corrigées aux lycées Zerrouki Cheikh Ibn Eddine et Saliha Ould Kablia», в останньому з яких мені випало пропрацювати два роки. Третій мій контрактний в Алжирі рік був у технічному ліцеї Аннаби, що на другому «кінці» Середземноморського узбережжя країни. Я настирно вимагав у нашого там представництва переведення мене туди, де була школа для дітей радянських контрактників, щоб мати змогу взяти з собою дітей шкільного віку.

Своє ЗНО тамтешні випускники за французькою моделлю організації загальної середньої освіти пишуть п'ять днів підряд. Десять предметів. По два в день. До двогодинної перерви профільний предмет (4 години), а після загальноосвітній (2 години). У тамтешнього, як і у французького, ліцеїста - це всі його предмети плюс фізкультура. Тому не має проблеми «непотрібних» предметів. Зміст навчання є зорієнтованим на продуктивні форми його здійснення, за яких ніхто не цікавиться тим, що ліцеїст знає, а оцінюється всі роки навчання та на ЗНО лише його рівень вміння застосувати вивчене. У завданнях ЗНО не має питань на вибір відповіді із запропонованих її варіантів. Комісія перевірятиме зашифровані роботи «вручну» - кожну три екзаменатора. У випадку сильної розбіжності в їхніх оцінках, голова комісії сам визначить остаточний результат.

Алжир має більше трьох десятків «вілайя», тобто областей. Звідси виходить за 300 тисяч випускників академічних ліцеїв, що мінімум у півтора рази більше нашої загальної кількості випускників шкіл. В Алжирі є кошти для потрійної перевірки робіт ЗНО неформального формату, тобто так, щоб не провокувати випускників до вгадування, а в України не має.

І це при тому, що там є ще більше випускників професійних ліцеїв, які виходять на ринок праці через процедуру професійної атестації, яка також є незалежною щодо тих закладів, які готували ці робітничо-сервісні кадри.

А ще «En ce qui concerne l'examen de 5ème année, les élèves du primaire passeront les épreuves cette année répartis sur 423 centres» є у цій «вілайї» Алжиру кошти на 423 центра ЗНО для випускників початкової школи та 52 центра ЗНО для випускників основної школи.

ВІЗІЯ

Подолання стану з вбогою інфраструктурою, популістською та викривленою суспільно-політичною «стабільністю» в Україні почнеться лише з того моменту, коли з'явиться політична еліта (президент, глава уряду, міністр освіти та депутатська більшість) спроможна перевести країну на сучасну модель загальної середньої освіти, ядром якої є профільна, мінімум трирічна, освіта старшокласників у ліцеях, як закладах, що відокремлені від основної, а тим більше початкової, школи.

Читайте також: Студенческие вечеринки, крутые преподаватели и интересные проекты? Как бы не так!

Як те давно мають сотні країн світу. Без цього весь час буде багато розмов, але вони неминуче завершуватимуться так добре нам відомим: «Хотіли як краще, а вийшло як завжди». Бо не треба опиратися на сліпу віру покращити «завоювання соціалізму», що ось цього разу, з цими новими і порядними людьми воно (стара модель) вийде по-новому. НЕ ВИЙДЕ.

Треба не вірити, а ПРОЕКТУВАТИ та ЗДІЙСНЮВАТИ попри неминучий спротив від представників старого, бо представники нового (учні та їх молоді батьки) чекають інше - дійсно сучасне і модерне навчання з врахуванням як пріоритетних бажань молоді, так і їх реально правдивих спроможностей.

Володимир БЄЛИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини