MENU

5 простих кроків для поліпшення ситуації в Україні

2897 0

Війна України проти сепаратизму на сході і російської окупації Криму триває вже четвертий рік, і багато хто починають втрачати надію на те, що Київ зможе повернути втрачені території. Поки політики і військові намагаються розплутати український гордіїв вузол, наведу кілька внутрішніх реформ, здатних зробити країну більш привабливою для туристів і захистити її від зазіхань сусідів.

Скасування віз для громадян країн з розвиненою економікою

Слід мінімізувати або зовсім скасувати візові вимоги для представників країн, звідки Україна хотіла б залучати інвестиції. Це, звісно, знизить державні доходи від податків і зборів, пов'язаних з видачею віз, але також стане величезним подарунком для українського бізнесу і туризму.

Легалізація марихуани

Втрата Криму і нестабільність воєнного часу зробили Україну непривабливим напрямком для туристів. Один з найпростіших способів заразити ентузіазмом західних туристів - це легалізація вирощування, продажу і вживання марихуани. Незалежно від того, шкодить марихуана здоров'ю чи ні (існують переконливі наукові докази на користь обох теорій), це, звісно, не шкідливіше, ніж зловживання алкоголем. Фактично, марихуана відрізняється від алкоголю лише тим, що набагато рідше призводить до насильства і злочинів.

Консервативні політики та громадські діячі можуть бути стурбовані впливом марихуани як «легкого наркотику» на початок вживання більш важких речовин, але ніхто ніколи не встановлював причинно-наслідковий зв'язок між вживанням марихуани та переходом на важкі наркотики, такі як героїн, крек або метамфетамін. Українці, як правило, не особливо вживають марихуану, ба більше, існує цілий ряд культурних упереджень проти її вживання. Порівняно з європейськими країнами, популярність марихуани в Україні дуже низька. Чому б тоді не дозволити вживати її легально тим небагатьом, кому вона до душі? І чому б не використовувати непопулярність марихуани як перевагу, і не продавати її приїжджим іноземцям?

Читайте також: Крым под российской оккупацией - военная база и полигон антиукраинских провокаций

Легалізація марихуани стане потужним стимулом для багатих західноєвропейців і американців здійснювати поїздки в Україну для відпочинку. Крім того, це дасть можливість українським фермерам, які часто живуть у злиднях, вирощувати цінний товар, який має величезний попит, посилюючи і без того потужний сільськогосподарський сектор України. Коротше кажучи, це компенсувало би втрату доходів від туризму в Криму і заохотило б жителів західних країн відвідати Україну і перейнятися її культурою.

Країни, у яких є очевидні проблеми з обігом наркотиків і жителями, які зловживають ними, як правило, використовують неефективні механізми контролю і прагнуть повного викорінення наркозалежності у населення. Найпереконливіший аргумент проти такої політики полягає не в тому, що початок «війни з наркотиками» - марна витрата грошей; врешті такі дії приносять набагато більше страждань та горя, ніж користі.

Чи не краще дозволити дорослому громадянинові займатися самолікуванням на свій розсуд? Хіба вони не дорослі люди, здатні приймати власні рішення, а не малі діти? Це так і є.

Захист серверів IT-компаній від конфіскації

Якщо Україна зможе гарантувати безпеку серверів IT-компаній - це стане величезним кроком вперед. Владі слід утримувати себе від дражливої, але неприйнятної спокуси захоплення серверів IT-компаній, дозволяючи замість цього встановлювати правові стандарти політикам або бізнесу. СБУ має бути проінструктована про право вилучення серверів компаній лише у випадках надзвичайних подій національного масштабу. А, можливо, навіть у таких ситуаціях цього не можна робити. У війні за позиціонування в Інтернеті двома ключовими ресурсами є простір на сервері і доступ до пам'яті.

За них ведуться масштабні інтелектуальні та військово-технічні війни. Розумна країна буде забезпечувати максимальний захист цифрових даних, а часті і, мабуть, свавільні конфіскації серверів в Україні, переконують у мінімальному контролі над міжнародними серверами, на відміну від таких країн як США і Росія. В такому випадку Україна не просто втрачає можливість, вона може створити собі нові проблеми, які призведуть до додаткових втрат і витрат у майбутньому.

Вкладення коштів у ветеранів АТО

Потрібно намагатися заохочувати інновації і проекти ветеранів АТО. Війна на сході України стала справжньої гуманітарною та економічною катастрофою. Три роки пішло на те, щоб оговтатися від початкового шоку. На реальне зцілення піде набагато більше часу. Крім того, Україні знадобиться суттєва реструктуризація економіки, адже Росію більше не можна розглядати як ринок збуту нових товарів або як постачальника сировини для промисловості.

Іншими словами, старі способи ведення бізнесу відмирають. На щастя, досвід України в цій війні може стати справжньою золотою жилою для бізнесу і суспільства, якщо його правильно монетизувати. Деякі з кращих інженерів і дослідників України бачили війну на власні очі і здатні розробляти зброю для стримування Росії. На відміну від зброї, створеної для боротьби з ІД або талібами, озброєння, розроблене та випробуване у війні України з Росією, повинно мати величезний ринок збуту. Це всі країни, яким загрожує російська агресія. Тобто кожна держава-сусід Росії. Це стосується навіть таких країн як США.

Володіння зброєю має стати обов'язковим для резервістів

Потрібно заохочувати відповідальне володіння зброєю, використовуючи швейцарську модель. Всі військовослужбовці, гідно переведені в резерв, мають отримати службову зброю і надати гарантії її зберігання. Їм повинна надаватися допомога щодо належного зберігання зброї (бокси з захистом від дітей і/або сейфи, встановлені в будинку) та технічного обслуговування (мастильні матеріали і миючі засоби). Завдяки підтримці української промисловості та істотних знижок, купівля зброї має стати по кишені кожному українцю. Крім того, резервісти повинні проходити тижневий або двотижневий щорічний збір на рівні бригади/полку для стрільб та відпрацювання тактичних маневрів.

Читайте також: Условие, при котором Путин уйдет с Донбасса

Ця реформа забезпечить одразу дві переваги, правда, за певну ціну. Безпосередній економічний ефект позитивно позначиться на сталеливарній промисловості, оскільки потрібно буде створити щонайменше мільйон збройових сейфів. Це також стимулюватиме українських виробників сейфів і стрілецької зброї. У довгостроковій перспективі, суспільство, готове до моментальної мобілізації для реагування на військове вторгнення, ймовірно, є єдиним способом для України чинити опір військовому вторгнення з боку ворожих сусідніх держав. Зрозуміло, мінусом такої реформи стане зростання числа жертв від вогнепальної зброї. Але з цим можна боротися, обмеживши доступ до боєприпасів і контролюючи їх виробництво і зберігання.

Висновок

Керівництво України мало чого доб'ється спробою військового врегулювання нинішнього конфлікту, а дипломатія потребує часу.
Допоки Росія фінансує сепаратистів на сході і займає Крим, найкраще, що може зробити влада України - це забезпечити максимально можливу безпеку і процвітання для українських громадян і підприємств, поширюючи по всьому світові інформацію про ситуацію в Україні. Всі вищезазначені пропозиції допоможуть досягти цієї мети без єдиного пострілу. Зрештою, території, які Київ не може повернути собі силою, зрештою самі попросяться назад.

Адріан БОНЕНБЕРГЕР, Американський журналіст, колишній військовий, перебував на військовій службі в Афганістані


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини