MENU

Про сучасні тенденції розвитку медіапростору

1518 0

Дуже поважна установа попросила проаналізувати сучасні тенденції розвитку медіапростору. Вийшли тези для непрочитаної доповіді, які хочу обговорити з френдами.

Телебачення чи Інтернет. Дуже важко стає розрізняти ці поняття. Радше треба казати про мультимедійні ЗМІ. Причому сформувалися два кластери: «Текстові мультимедійні ЗМІ» та «ВідеоЗМІ». Цікаво, що ці два типи не змішуються, лишаються окремо, хоча кілька років тому всі пророкували успіх так званих мультимедійних порталів, на кшталт Точка UA. Цього не сталося.

Читайте також: Прощавай телевізор, або ера інтернету в Україні

Щодо традиційного ТБ. Особливість у тому, що традиційне телебачення, яке виставляє свій контент в Інтернет, втрачає свою роль як новинне ТБ. Не люблять люди дивитися випуски новин в Інтернеті. Дуже мало дивляться стрім прямого ефіру телеканалу. Але люди дивляться окремі сюжети, вибираючи ті теми, які їх цікавлять, ефектні зйомки, цікавих особистостей. Навіть такі проекти, як Скрипін UA - цікавий продукт, але занадто телевізійний, тому кількість переглядів невелика.

Взагалі подальша доля новинного відео контенту в Інтернеті лишається під питанням. Очевидне розмежування: новини - це текст, а розваги - це відео. В контексті розважального відеоконтенту помітне збільшення інтересу до авторських форматів - таких, як влог (відеоблог). Причому на тлі успіху маргінального відеоблогінгу формується ніша змістовного контенту - такого, як ютьюб-канали Вдудь, канал Навального, Невзорова, або Badcomedian.

В Україні ця ніша залишається вільною, якщо не звертати увагу на Шарія, та й того дивляться переважно в Росії.

Виключення становлять випуски російського ТБ, коли важливі не новини як такі, а важливо вловити тренд, щоб на основі нього проаналізувати політику каналу, чи Кремля в цілому. Це "партійна преса" тоталітарного суспільства, як свого часу була газета "Правда".

Читайте також: Тільки так або ніяк. Як збільшити частку української мови на телебаченні

Також трендом є збільшення ваги інформаційних агентств, які залишаються лідером по оперативності і повноті і одночасно відповідально ставляться до достовірності новин.

В умовах, коли Інтернет поступово перетворюється на смітник інформації, інформагентства посідають важливу нішу професійного і повного інформування. З мінусів - орієнтування на професійне середовище, B to B, велика частина закритого контенту.

Радіо посідає оригінальну нішу, як джерело інформації hands free. Можна слухати радіо і займатися іншими справами, залишаючись в курсі подій. Можна кермувати автомобілем і слухати новини, чи закачати подкасти і слухати їх у вільний час.

Вага подкастів буде падати через розповсюдження потужного і дешевого мобільного Інтернету - зручніше слухати стрім. Втім для популярності радіомовлення критично важливим є зручний handsfree інтерфейс, якого поки що нема. Також для радіо властива більша оперативність і повнота, ніж для відеоформатів.

Сергій МОРУГІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини