Бібліотека більша за вокзал: який він – Кропивницький?
Так ніколи й не вдалося мені побувати в Кіровограді, а от із Кропивницького повернувся кілька годин тому.
Виявляється, з цього начебто скромного міста походять або навчалися там не лише корифеї українського театру – власне Марко Кропивницький та брати Тобілевичі, відомі нам зі школи як Микола Садовський, Панас Саксаганський та Іван Карпенко-Карий. Але й Володимир Винниченко, Юрій Яновський, Євген Маланюк, Арсеній Тарковський (на тітці якого, виявляється, був одружений Карпенко-Карий), Дон Амінадо (от же ж драматично-літературоцентричне місто), фізик Ігор Тамм, політик Євген Марчук, хороший футболіст П'ятов і просто футболіст Коноплянка, і навіть, навіщось, музикант Ігорь Крутой – всіх, словом, не перерахуєш.
Читайте також: Четвертий чистий четвер у парламенті: декомунізацію назв населених пунктів завершено
Також у Кропивницькому таки є симпатичної архітектури другої половини ХІХ століття і симпатичних сучасних дівчат. За перше, як виявилося, відповідальний тодішній головний архітектор міста, брат такого собі Федора Достоєвського; хто відповідальний за друге, встановити не вдалося :).
Ще в них там є бібліотека імені Чижевського, чи не більша за тамтешній же залізничний вокзал, центральна вулиця з прикольною назвою Велика Перспективна (колишня Маркса) і пам'ятник Богданові Хмельницькому, встановлений, не повірите, на площі імені Богдана Хмельницького. Пам'ятник виконано в сидячій позі, але навіть так він більший за нашого столичного Богдана, причому разом із конем.
Крім Богдана, донедавна там були найстарший в колишній УСРР, а може, й у всьому СРСР монумент Ленінові (від 1926 року) і, звісно ж, монумент Кірову. Леніна просто зняли, бо він стояв у парку, а Кірова, який стояв перед облдержадміністрацією, зняли красиво: тепер на його постаменті – здоровенний червоно-чорний прапор :).
Читайте також: Гуцульський Стікс: як близько ми стоїмо до світу міфів і магії
Світлина Світлани Дубини
І ще там чимало всього є, у відрядженні ж багато не побачиш. І якби туди зі столиці (як і назад) можна було дістатись якимсь нормальним транспортом у нормальний час, ціни б цьому місту не було. Утім, у цьому вже місто не винне.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки