Депутати просять Порошенка зупинити незаконну забудову на лівому березі Києва. ДОКУМЕНТИ
35 народних депутатів звернулись до президента України Петра Порошенка з проханням зупинити незаконну забудову лівого берега Дніпра біля Патріаршого собору Воскресіння Христового.
"Ми, народні депутати України, звертаємось до Вас, як до гаранта Конституції України, вжити всіх можливих заходів щодо припинення незаконної забудови лівого берегу річки Дніпро біля Патріаршого собору Воскресіння Христового, яке ведеться із грубим нехтуванням норм Конституції України та Законів України. Мова йде про незаконну забудову прибережних захисних смуг лівого берегу річки Дніпро, цілеспрямоване знищення природоохоронної території, об'єкту культурної спадщини місцевого значення та його охоронної зони", - йдеться у зверненні.
У документі зазначається, що прибережна захисна смуга лівого берега Дніпра за законодавством віднесена до об'єкта культурної спадщини - ландшафтної пам'ятки місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро" та її охоронної зони.
Читайте також: Єдність церков: патріарх УПЦ КП Філарет відслужив панахиду за кардиналом Гузаром у соборі УГКЦ
"Не дивлячись на те, що землі вздовж лівого берегу річки Дніпро згідно з Водним, Земельним кодексами України є землями водного фонду, Київська міська рада передала у власність приватним компаніям землі, які не можуть згідно з чинним законодавством України перебувати у приватній власності, оскільки є об'єктами права власності Українського Народу", - повідомляється у зверненні.
Також йде мова про те, що для "узаконення" забудови лівого берега Дніпра Київська міська рада 8 жовтня 2009 року прийняла рішення, "яким намагалась зменшити розмір прибережних захисних смуг до 50 м шляхом фальсифікацій та підміни понять про те, що Русанівська протока не є річкою Дніпро, а річка Дніпро не має лівого берегу у Дніпровському районі Києва".
Крім того, зауважується, що державна архітектурно-будівельна інспекція України незаконно надала забудовнику містобудівні умови та дозвіл на виконання будівельних робіт.
Читайте також: Геращенко закликала знести незаконну будову біля собору Воскресіння УГКЦ
"Адміністративними судами першої та апеляційної інстанцій визнано незаконним, нечинним та скасовано рішення Київської міської ради від 08.10.2009 №365/2434", - повідомляється у зверненні.
Тому автори документу вважають, що забудовник має звільнити ці землі та привести їх у стан, що відповідає їхньому статусу за законом.
"Припинення незаконного будівництва біля Патріаршого Собору на лівому березі Дніпра буде прикладом відновлення законності та справедливості, забезпечення гарантованого Конституцією України принципу верховенства права", - йдеться у документі, який підписали, зокрема, депутати від фракцій "Батьківщина", "Самопоміч", "Народний фронт", "БПП" та позафракційні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки